Menu Close

Sėkmingos komunikacijos paslaptis atskleidusios bibliotekos žinias pritaikė „praktiškai“

Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendindama projektą „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti“ rugsėjį ir spalį kartu su Kauno ir Marijampolės apskričių savivaldybių viešosiomis bibliotekomis surengė skaitymo skatinimo kampaniją „Knygos (į)kvepia“.

Kvietėme atkreipti dėmesį į knygų kuriamą vertę įkvėpimui, motyvacijai ir pažinimui. Juk knygų skaitymas tai patyriminė kelionė ieškant naujų potyrių ir įkvėpimo šaltinių, siekiant tobulėti ir pažinti save.

Balandį ir gegužę Kauno ir Marijampolės apskričių viešųjų bei mokyklų bibliotekų specialistai tobulinosi komunikacijos mokymuose – mokėsi socialinių tinklų komunikacijos veikimo principų, žinučių formavimo subtilybių, kryptingos komunikacijos su vartotojais, potencialiais lankytojais, partneriais; plėtė žinias apie įstaigos pozicionavimo nešamą žinutę, įtraukaus, matomo turinio kūrimo būdus bei mokėsi planuoti, rengti komunikacijos kampanijos planus. Praėjusių mokymų apžvalgas skaitykite čia ir čia. Komunikacinė kampanija „Knygos (į)kvepia“ – įvykusių mokymų žinių įsisavinimo rezultatas.

Rugsėjo 18 d. startavus kampanijai, kvietėme Kauno bei Marijampolės apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų lankytojus ir partnerius pažvelgti į nepaprastą literatūros pasaulį per įkvėpimo ir kvapų prizmę. Buvo atrinktos populiariausios, susimąstyti skatinančios knygos; jas skaityti kvietėme žmones, ieškančius įkvėpimo (jų sąrašą rasite čia). Jei skaitytojas dominančio kūrinio nerado savo bibliotekoje, priminėme apie tarpbibliotekinį abonementą – nemokamą paslaugą, kuria gali naudotis bibliotekos vartotojai.

„Knygos (į)kvepia“ kampanija siekėme ne tik supažindinti su įkvepiančiomis knygomis, bet ir pasidalyti įdomiais, negirdėtais faktais. Pavyzdžiui, atskleidėme paslaptį, kodėl knygos skaniai kvepia, atskleidėme knygas, įkvėpusias sukurti miuziklus, kvietėme įsitraukti į diskusijas apie mėgstamiausius knygų personažus.


„Knygos (į)kvepia“ komunikacinės kampanijos vizualas. Knyga, įkvėpusi sukurti miuziklą

Kiekvieną penktadienį Kauno regiono bibliotekų socialinių tinklų lankytojus kvietėme pabūti detektyvais ir nuotraukoje rasti bibliotekų darbuotojų sumaniai paslėptas knygas. Kviečiame pasižvalgyti po paslėptų knygų nuotraukų galeriją. 

  
Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.                                


Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos nuotr.


Jonavos r. sav. Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos Rimkų filialo nuotr.                     


Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos nuotr.


Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos nuotr.

Komunikacine kampanija „Knygos (į)kvepia“ siekėme pristatyti ne tik knygas, bet ir jų saugotojus ir „namus“ – darbuotojus bei bibliotekas. Sukūrėme 3 trumpus vaizdo įrašus, kuriuose didelį įspūdį palikusius kūrinius pristatė skirtingų bibliotekų darbuotojai.

„Knygos (į)kvepia“ kampanija sulaukė dėmesio. Kauno apskrities viešosios bibliotekos literatūrologė Donata pastebėjo, kad „kampanija „Knygos (į)kvepia“ atskleidė regionų bibliotekų kūrybiškumą bei lankytojų susidomėjimą. Knygų užuominos netikėtose erdvėse įtraukė ne tik skaitytojus, bet ir bibliotekos darbuotojus. Gal tik keista, kodėl socialinių tinklų vartotojai ir aktyvūs „skaitagrameriai“ (instagramo ar tik tok bibliofilai) vis mažiau linkę įsitraukti į tikrai įdomų kampanijos turinį. Galbūt tai dėl socialinių tinklų ir informacinio triukšmo nuovargio?“

Kėdainių M. Daukšos bibliotekos darbuotoja Irmina džiaugiasi „kampanijos kūrybiškumu, šiltumu. Mūsų bibliotekoje spaudinių parodos buvo daromos griežtai laikantis rašytojų sukakčių, valstybinių švenčių, todėl į įkvepiančių knygų parodėlę lankytojai dėmesį labiau atkreipė. Malonu, kad viena kita knyga nuo lentynėlės ir „pradingdavo“, žmonės paimdavo skaityti.“

Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotoja Ala antrina, kad „projektas pasirodė užkabinantis, išsiskiriantis iš informacijos srauto, kviečiantis pamatyti knygą kitu kampu. Žmogui duota jausti, ieškoti, atrasti. Žmogui smalsu įsijausti, pažinti pasaulį save per knygas, literatūrą…“

Dėkojame Kauno ir Marijampolės apskričių viešosioms bibliotekoms už jų idėjas, turinio kūrimą bei sklaidą. Komunikacine kampanija „Knygos (į)kvepia“ užbaigėme projekto „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti“ aktyviąsias veiklas.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektą „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba:

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Skip to content