Menu Close

Senjorų dienos internete 2023

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penktą kartą organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis e.parašo teikiamomis galimybėmis, mokytis atpažinti melagienas, pasinaudoti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, naudojantis naudingomis programėlėmis savo telefone.

Lapkričio 20–23 d. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir žiūrėti „Senjorų dienų internete 2023“ tiesiogines transliacijas.

Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje transliacijas stebėti galėsite inerneto skaitykloje arba iš namų.

Lapkričio 20 d., 11 val. E. parašas. Ką žinoti? Kaip naudoti?
Apie e. parašo teikiamas galimybes bei patikimas e. parašo priemones, kartu atkreipdamos dėmesį į tai, ką reikėtų žinoti prieš naudojantis „skaitmeniniu rašikliu“ bei kaip pasirūpinti savo duomenų saugumu pasakos Ryšių reguliavimo tarnybos Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės l. e. p. vadovė Irma Kazlienė bei Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos narė Kristina Mikoliūnienė.

Nuoroda prisijungti: https://www.youtube.com/watch?v=n-a4HXxDjJc

Lapkričio 21 d., 11 val. Dirbtinio intelekto galimybės ir kasdienis taikymas
„Bijai vilko, neik į mišką“. Ar šis posakis tinka dirbtinio intelekto (DI) vartotojams? Ar nežinant, kaip veikia DI, reikia vengti naudotis šiuo instrumentu?
DI kelia daug abejonių, tačiau taip pat siūlo daug naujų galimybių, skatina kūrybiškumą, padeda greitai priimti sprendimus. Pabendrauti su tokiomis technologijomis, kaip ChatGPT ar sukurti paveikslėlį su DALL-E ar Midjourney drąsina Darius Remeika, VDU Jaunesnysis mokslo tyrėjas, Medijų ir informacinio raštingumo dėstytojas, DIGIRES Baltijos skaitmeninio atsparumo centro atstovas.

Nuoroda prisijungti: https://www.youtube.com/watch?v=n-a4HXxDj

Lapkričio 22 d.,Jc 11 val. Kodėl jų nenaudojau iki šiol? Programėlės, kurios padeda kiekvieną dieną

Išmanusis telefonas – vienas iš pažangiausių įrenginių, kurį turi beveik kiekvienas. Jis atlieka daugybę funkcijų, tad daugeliui yra ne tik skambinimo priemonė, bet ir žadintuvas, fotoaparatas, muzikos klausymo įrenginys, užrašinė bei kita. Didžiąją dalį išmanių galimybių telefonui suteikia programėlės, jų šiuo metu sukurta daugiau nei 5 mln. „BITĖS Profų“ projekto vadovas Karolis Špiliauskas papasakos, kokios programėlės padeda lengviau bendrauti su artimaisiais, palaikyti aktyvumą, rūpintis sveikata ar kurios iš jų paprasčiausiai palengvina kasdienybę.

Nuoroda prisiijungti: https://www.youtube.com/watch?v=U-6EkMctLOY

Lapkričio 23 d. 11 val. Kaip nukenksminti netikras naujienas? Šiuolaikinio informacijos vartotojo gidas
Gyvename ne tik informacijos, bet ir melagienų bei dezinformacijos amžiuje. Todėl, siekiant išlikti informuotam ir saugiam internete, reikia nuolat ugdyti savo informacijos vartojimo įgūdžius. Apie tai, kokių informacijos iškraipymo būdų reikėtų labiausiai saugotis, kokį vaidmenį kovoje su melagienomis vaidina žiniasklaida ir kokie įpročiai padeda atpažinti klaidingas žinutes plačiau papasakos Delfi „Melo detektorius“ redaktorė, faktų tikrintoja Aistė Meidutė.

Nuoroda prisiijungti: https://www.youtube.com/watch?v=5CMBhHcgLkI

Akcija „Senjorų dienos internete“ šiemet rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universitetas su partneriais asociacija „Langas į ateitį“ bei Kauno trečiojo amžiaus universitetu.

Skip to content