Menu Close

Buitkus Jurgis

CITATA. Juozas Aputis apie originaliąją Buitkaus kūrybą yra rašęs: „taupus pasakojimas, švari kalba, ne viename knygos epizode pasijunti tarsi išėjęs į gaivią kalbos erčią“.

Buitkus Jurgis (1937 m. balandžio 18 d. Ūpainių kaime, Kelmės rajone – 2007 m. balandžio 14 d. Egipte) – prozininkas, žurnalistas.

BIOGRAFIJA.

1956 m. baigė Pakražančio vidurinę mokyklą, o 1961-aisiais Vilniaus universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo specialybę. Dar studijuodamas mokytojavo Žaslių vidurinėje mokykloje, vėliau – Panevėžio septintoje vidurinėje, o nuo 1970 metų pradėjo dirbti žurnalistinį darbą: buvo „Panevėžio tiesos“ literatūrinio skyriaus vedėjas, dirbo „Nemune“, redagavo Kauno A.Šiaučiūnaitės trikotažo gamyklinio susivienijimo savaitraštį „Kolektyvinis darbas“, Kauno darbininkų sąjungos savaitraštį „Akcentai“. Nuo 1990 metų – šio ir savaitraščio „Atšvaitai“ ne tik redaktorius, bet ir leidėjas.

KŪRYBA .

Pirmieji Jurgio Buitkaus apsakymai buvo išspausdinti 1970 metais „Literatūroje ir mene“. Po metų jo kūryba pasirodė „Nemune“, o 1972-aisiais išėjo apsakymų knyga „Pavasarį gimęs“. Apsakymuose vaizduojama rami, lėta kaimo ir miestelio kasdienybė, joje ryškėjantys žmonių sąmonės lūžiai ir nušvitimai, sukurti įtaigūs paauglių ir suaugusiųjų portretai. 2008 metais Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido apsakymų ir apysakų rinkinį „Nematomas“. 2009 metais leidykla „Versus aureus“ išleido Jurgio Buitkaus ir prozininkės Inezos Juzefos Janonės esė, pašnekesių, recenzijų rinkinį „Buvo nebūtinai“. 2011 m. Kaunietė rašytoja Ineza Janonė įsteigė literatūrinę premiją, skirtą jos vyrui atminti. 2012 m. leidykla „Versus aureus“ išleido Inezos Juzefos Janonės-Buitkuvienės naują, grynai biografinio pobūdžio knygą „Tandemas: Bendraukim sielom, mylimasai“, kurioje kūrybiškai papasakota abiejų rašytojų kelionė į literatūrą, jų abipusė meilė ir gyvenimo kasdienybė.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/asmenybe/kauniete-rasytoja-ineza-janone-isteige-literaturine-premija-skirta-jos-vyrui-atminti-285-143164?copied

LITERATŪRA

Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Kaišiadorys. – Kaunas: UAB „Neolitas“, 2009. – P. 74.

ŠALTINIAI

http://www.kaisiadoriumuziejus.lt/enciklopedija/index.php?title=Buitkus_Jurgis

Skip to content