Menu Close

Virtuali viktoriną „Įtraukiantis paveldas tarp Neries ir Nemuno“

2021 m. Europos paveldo dienų (EPD) tema – „Įtraukiantis paveldas“. EPD renginiai Lietuvoje vyksta rugsėjo 17–26 dienomis. Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos kultūros ministerijos, organizuojantis ir koordinuojantis EPD renginius, kviečia nuolatinius šio renginio partnerius, vietos bendruomenes, savivaldybes, kultūros centrus, muziejus, bibliotekas, turizmo ir informacijos centrus, įvairias įstaigas ir organizacijas bei visus norinčius prisidėti prie jums artimo, savo krašto kultūros paveldo atvėrimo visuomenei. Tai dienos, kai įvairiais renginiais galime atkreipti dėmesį į įdomius, šimtametę istoriją turinčius, tampriai su vietos kultūra suaugusius kultūros paveldo objektus.

Europos Taryba, siekdama atskleisti daugiatautės Europos kultūros bendrumus, taip pat išryškinti atskirų kultūrinių regionų savitumą, jų vertę, 1991 m. pradėjo organizuoti EPD. Lietuva prisijungė 1994 m. EPD – tai jau tradicija tapęs reiškinys. Augantis renginių ir dalyvių skaičius seniai įrodė EPD aktualumą ir svarbą. Kultūros vertybių išsaugojimas priklauso ir nuo to, kiek visuomenė jas pažįsta, jomis domisi, suvokia jų vertę, jaučia kaip svarbią, neatsiejamą savo aplinkos dalį. Visuomenės įtraukimas į kultūros paveldo apsaugą – visame pasaulyje aktuali problema.

Kaišiadorių viešoji biblioteka kviečia rugsėjo 20–26 d. spręsti virtualią viktoriną „Įtraukiantis paveldas tarp Neries ir Nemuno“, bibliotekos socialinio tinklo Facebook paskyroje komentuoti, kiek teisingų atsakymų surinkote bei dalyvauti žaidime.

Rugsėjo 27 d. burtų keliu paaiškės nugalėtojas, kuriam atiteks Viešosios bibliotekos įsteigtas prizas. Viktorinos sprendimo laikas neribotas. Teisingų atsakymų skaičius neturės įtakos burtų traukime. Žaidime dalyvauja visi išsprendę viktoriną ir pakomentavę savo surinktų teisingų atsakymų skaičių.

Virtuali viktorina „Įtraukiantis paveldas tarp Neries ir Nemuno“ spręskite čia.

Daugiau informacijos apie EPD:

Europos paveldo dienos prasidėjo! Dalyvių laukia daugiau kaip 300 renginių

Europos paveldo dienos – įtraukiantis paveldas

Skip to content