Menu Close

„Senjorų dienos internete 2022“ – tiesioginės transliacijos

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penkerius metus iš eilės organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis elektroninių paslaugų naujovėmis, mokytis kritiškai vertinti informaciją ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Lapkričio 22–25 d. 11 val. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir stebėti „Senjorų dienų internete 2022“ tiesiogines transliacijas.

Šias transliacijas kviečiame žiūrėti ir visose Lietuvos bibliotekų skaityklose prie kompiuterizuotų darbo vietų.

 


Lapkričio 22 d., antradienį, 11 val.

Kas yra el. valdžios vartai ir kur jie veda?
Su Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovais kalbėsime apie el. valdžią – viešųjų valdžios paslaugų transformavimą naudojant informacines ryšių technologijas, kad būtų galima pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir patogumą. Kur ir kokiomis el. valdžios paslaugomis galime naudotis jau šiandien? Kaip tam pasiruošę gyventojai? Transliacijos partneris – Informacinės visuomenės plėtros komitetas.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 val.

Lapkričio 23 d., trečiadienį, 11 val.
Internete svarbiausia – saugumas!
Šioje transliacijoje kartu su Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovais kalbėsime apie tai, kaip RRT gali padėti paprastam interneto vartotojui saugiai naudotis internetu. Kas yra elektroninis parašas ir kaip juo pasirašyti elektroninius dokumentus? Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose? Kas yra interneto karštoji linija ir kaip pranešti apie pastebėtą draudžiamą turinį internete? Transliacijos partnerė – Ryšių reguliavimo tarnyba.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 val.

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 11 val.
Atpažink sukčių: ką slepia dažniausios jų kaukės
Turėti asmeninį mobilųjį telefoną ir naudotis kompiuteriu – įprastas dalykas. Tačiau technologijos ne visų naudojamos tik prasmingiems reikalams tvarkyti ar bendrauti. Finansinių sukčių daromi nuostoliai nuolat auga. Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai šiemet vykdo informacinę kampaniją „Atpažink sukčių“, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į apgavikų dažniausiai naudojamas sukčiavimo būdus. Transliacijos metu bankų ekspertai aptars, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai, atsakys į žiūrovų klausimus. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 val.

PAPILDOMA „SENJORŲ PASAULIO“ TRANSLIACIJA
Lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 15 val.
Ukraina Lietuvos istorijoje
Lietuvą ir Ukrainą nuo XIV a. pr. iki 1569 m., kai didžiulė dalis dabartinės Ukrainos įėjo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sudėtį ir buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus, siejo glaudūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės. Per 200 metų abi tautos užgyveno daug dalykų, kuriuos  pagrįstai gali laikyti bendro paveldo dalimi.
Įžvalgomis apie svarbiausius Ukrainos ir Lietuvos istorijos įvykius, apie bendrą istorinį paveldą paskaitoje paprastai ir suprantamai dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas.
Zoom nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 val.
Meeting ID: 863 8995 2510
Passcode: Klubas

Lapkričio 25 d., penktadienį, 11 val.
E. sveikatos portalas Lietuvos piliečiui
Transliacijos metu praktiškai demonstruosime, kaip pacientai gali prisijungti prie e. sveikatos, su kokia sveikatos informacija galima susipažinti, kaip įgalioti kitus asmenis atlikti veiksmus, kaip neišėjus iš namų įsigyti receptinių vaistų, kaip registruotis vizitui pas gydytoją naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS). Transliacijos partneriai –  Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.
Nuoroda prisijungti
Trukmė – 1 val.

Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Kauno trečiojo amžiaus universitetas ir asociacija „Langas į ateitį“.

Skip to content