Menu Close

Projektas „Šalčio gėlės lange“

Šiemet minint 80-ąsias Lietuvos gyventojų trėmimo metines, projektu „Šalčio gėlės lange“ siekiama ne tik paminėti ir pagerbti nekaltai ištremtuosius, bet ir paskatinti, ypač paauglių, smalsumą, paakinti juos skaityti ir susipažinti su lietuvių literatūra apie tremtį, atrasti naujus faktus apie bendraamžius, kuriems teko tremtinių dalia, sužinoti ką jie patyrė ir išgyveno, apie ką svajojo ir ko troško, pasinerti į audiovizualinį nuotykį elektroninėje erdvėje.

Ciklą „Šalčio gėlės lange“ sudarys šeši audiovizualiniai įrašai, pirmieji keturi įrašai bus sukurti pasitelkiant į pagalbą tris knygas: tremtį išgyvenusio dailininko ir poeto Emanuelio Katiliaus knygą „Laiškai, parašyti naktį“ (leidėjas „Gimtasis žodis“) ir architekto-projektuotojo (Vilniaus Santuokų rūmų, Vilniaus Sporto rūmų, Vilniaus Tyzenhauzų gimdymo namų, Respublikinės onkologinės ligoninės Santariškėse, Vilniaus Antakalnio poliklinikos bendraautoriaus) Algimanto Katiliaus dvi knygas „Tremtinio užrašai“ (leidėjai „Gimtasis žodis“ ir „Pamėginčius“). Audiovizualinius įrašus praturtins vaizdinė medžiaga: nuotraukos, archyviniai dokumentai, autentiškų dienoraščių skanuoti fragmentai, piešiniai, grafikos darbai.

Bendradarbiaujant su VšĮ „Pamėginčius“, interneto platforma, vykdančia neformalųjį pilietinį ir kultūrinį ugdymą bei Kaišiadorių r., Ignalinos r., Radviliškio r., Trakų r., Zarasų r., Širvintų r., Raseinių r., Akmenės r., Alytaus r., Biržų r., Joniškio r. ir Visagino bei Rietavo savivaldybių viešosiomis bibliotekomis įrašai bus paskelbti gegužės 22-27 d. (pagerbiant 1948 metų operacijos „Vesna“ tremtinius), birželio 14-19 d. (paminint 1941 metų Birželio tremimus), liepos, rugpjūčio mėn., spalio 2-3 d. (minint 1951 metų operacijos „Osen“ 70-ąsias metines) ir specialusis įrašas paminint tremtinių Kūčių vakarą.

Vykdytojas: autorė, kultūros kūrėja ir edukatorė Rasa Bačiulienė
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Projekto trukmė: 2021 m. gegužė-gruodis

 

Skip to content