„Tūkstančių mylių kelionė prasideda pirmuoju – žingsniu” (Lao Tzu)
Kiekvieną dieną tūkstančiai žmonių išsiruošia į keliones. Vieni atostogų, kiti atradimų, treti apjungia šiuos du troškimus. Kelionės padeda pabėgti nuo kasdienybės, rutinos, pažinti kitą kultūrą ir susirasti draugų. Tačiau, ką daryti jei šią akimirką negalite susikrauti lagamino ir pabėgti nuo savo gyvenimo? Skaityti kitų žmonių kelionių įspūdžius! Knygos apie keliones visada įdomios ir įkvepiančios!
Kelionių įspūdžiai leidžia daugiau sužinoti apie egzotines šalis ar dėl politinių aplinkybių itin uždaras vietas. Taip pat šios knygos praverčia planuojant keliones, juk visada verta naudotis gera patirtimi ar pasimokyti iš kitų klaidų.
Bastūnės liudijimai. „Leidausi per visą Pietų Amerikos žemyną, vaikydamasi tobulo rytojaus. Ieškojau kažin kokio didžiojo atsakymo, išsigelbėjimo, tėviškai besišypsančio Didžiojo Kūrėjo. Netvėriau savyje kažko tikėdamasi iš pasaulio ir kartu jausdama, jog nenusipelniau tokios laisvės, neaprėpiamų Patagonijos platybių, tokių svaiginamai aukštų Andų ir apsnūdusių Naujojo Pasaulio džiunglių.
Keliavau vedama paaugliško nirtulio ir begalinio ilgesio, tačiau galiausiai supratau, kad pasaulis man nieko neskolingas. Dabar keliauju ieškodama, ką pasauliui galėčiau pasiūlyti pati” (Eglė Gerulaitytė).
Į Bankoką per 40 dienų. Per nežinią, per nuotykiais užminuotus tyrus ir laiku užnuodytas erdves ir mes visi nuvažiavome iki Bankoko.
Saulius Paukštys (g. 1964) – fotografas, menininkas, vienas ryškiausių postmodernizmo Lietuvos fotografijoje atstovų, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Yra surengęs personalinių parodų Lietuvoje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje, Olandijoje, Kirgizijoje.Per septynias šalis pervažiavę motociklininkų ir dviem automobiliais juos lydėjusi draugų komanda įveikė keturiolika tūkstančių kilometrų. Stebėtinai ilgą brūkšnį žemėlapyje lydi įvairiausi nutikimai, nuotykiai, mistiškos istorijos ir aibė įspūdžių.
Įstrigę centrinėje Amerikoje. „Legendos – ne kelias, kuriuo važiuojam. Dėl jo tikslinkis, stok ir klausinėk, kiek tinkamas. O legendų klausyk ir tylėk“.
Vytaras Radzevičius knyga „Įstrigę centrinėje Amerikoje“ įtraukia į stulbinančius nuotykius ir netikėtas situacijas, kurių net ir kruopščiausiai suplanuotose kelionėse išvengti sunkiai įmanoma.
Jau įprasta, kad kone kasmet vieni populiariausių Lietuvos keliautojų Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius leidžiasi į naują, iššūkių kupiną kelionę.
Iš kelionių užrašų. Šią „Iš kelionių užrašų“ knygą skiriu Lietuvos jaunimui, kuris, svajodamas apie būsimas keliones, dar tik pradėjo auginti ir skleisti savo sparnus“ – rašo autorė. Knygoje ji dalijasi įspūdžiais iš savo kelionių po įvairias Afrikos, Azijos, Amerikos, Europos šalis, pateikia gamtos ir istorinių žinių apie aplankytus miestus ir vietoves, aprašo vietinių gyventojų gyvenamąją aplinką ir papročius.
Knyga gausiai iliustruota autorės nuotraukomis. Autorė yra viešėjusi 76 pasaulio šalyse.
Išskirtinės kelionės. Ieva Rutė – keliautoja ir fotografė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Azijos studijų magistrė ir dėstytoja, VU Konfucijaus instituto lektorė, kiniškų arbatų meistrė ir kelionių vadovė po egzotiškąsias šalis.
Nuostabi, kelionių ir pažinimo dvasia persmelkta Ievos Rutės knyga įkvėps keliauti, patirti neapsakomą nuotykių skonį, įsuks į neišdildomų įspūdžių verpetą.
Japonijos spalvos ir skoniai. URELIJUS ZYKAS – Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas, politikos mokslų daktaras. Japonijoje praleido ketverius metus, studijuodamas prestižiniuose universitetuose, atliko mokslinius tyrimus, dirbo Lietuvos Respublikos ambasadoje Tokijuje.Knyga pristato nuostabų, įvairiapusį ir turtingą Japonijos kultūrinį paveldą, žmones, gyvenimo būdą.
Remdamasis asmenine patirtimi, autorius su nostalgija ir humoru pasakoja apie savo gyvenimą dviejuose skirtinguose Japonijos miestuose: Tokijuje ir Kanadzavoje.
Kelias į Santjago de Kompostelą. Kelias į Santjago de Kompostelą – vienas populiariausių Europos piligrimų maršrutų. Pėsčiomis keliaudama į šv. Jokūbo miestą autorė susipažino su dešimt amžių siekiančia Kelio istorija, simboliais, legendomis, skirtingų regionų kultūra, papročiais, virtuve, vyndaryste, vietiniais žmonėmis bei piligrimais iš viso pasaulio ir visa tai aprašo knygoje.
Iš Sen Žan Pjė de Poro (Saint-Jean-Pied-de-Port) beveik aštuonis šimtus kilometrų į vakarus vedantį kelią per pastaruosius dešimt amžių nuėjo milijonai piligrimų.
Laiškai iš Kabulo. „Kabule gyvensi? KABULE??? Tame, kuris Afganistane?.. Kabulas… Hmmm.“ Toks buvo vienas iš pirmųjų laiškų, kurių sulaukiau draugams pranešusi, kad kraustausi į karą. Tuomet į bičiulio nuostabą atsakiau šypsenėle. Bet jei būčiau žinojusi, kur pirmiausia pakliūsiu, gal būčiau priraičiusi dar daugiau klaustukų.
Eglė Digrytė (g. 1980 m.) – žurnalistė, dirbusi įvairiuose nacionaliniuose dienraščiuose, naujienų portaluose. 2010–2011 m. ėjo Europos Sąjungos atstovybės ir specialiojo pasiuntinio Afganistane Vygaudo Ušacko patarėjos komunikacijos klausimais pareigas.
Mokėk keliauti. Politikos, komunikacijos ir viešųjų ryšių specialistas Robertas Pogorelis beveik visą savo laisvalaikį skiria kelionėms. Aplankęs per pusšimtį pasaulio šalių lėktuvais, traukiniais, autobusais ir autostopu, autorius dalijasi savo įdomia patirtimi ir vertingais patarimais, kurie padės sklandžiai suplanuoti turiningą kelionę, o kartu – gerokai sutaupyti.
Kur keliauti, kaip įsigyti pigesnį bilietą, kaip suplanuoti kelionės maršrutą, kaip nebūti apgautam ir apginti savo teises? Naudingi patarimai iliustruojami kvapą gniaužiančiais nuotykiais ir patirtomis situacijomis.
Pietų Amerika. Viskas prasidėjo nuo svajonės… Išvažiuodama į Pietų Ameriką be bilieto atgal knygos autorė Žydronė Lukšytė kartu su bendrakeleiviu negalėjo numanyti, kaip klostysis jų kelionė: „Mūsų laukė legendomis apipinta, atradėjų vaizduotę žadinusi ir iki šiol mįslinga Pietų Amerika. Ketinome keliauti ten metus, o paskui paaiškėjo, kad tas žemynas užlaikys ilgiau. Iki šiol mane tebelaiko.“
Keliautojai aplankė visas šio žemyno šalis, po truputėlį atrasdami Pietų Amerikos dvasią.
Raudonas ir žalias. TAIVANAS. AURELIJUS ZYKAS – Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas, politikos mokslų daktaras, „Azija Lt” įkūrėjas.
Antroji šio autoriaus kelionių knyga „Raudonas ir žalias. TAIVANAS” pristato lietuviams mažai pažįstamą įstabaus grožio kraštą, kurio krantus skalauja Ramusis vandenynas, Pietų Kinijos ir Filipinų jūros, puošia kvapą gniaužiantys paplūdimiai, raižytų kalnų grandinės, džiunglės ir nacionaliniai parkai.
Šilko kelias. Šilko kelias – seniausias žinomas prekybos kelias, nuo antikos iki viduramžių pabaigos jungęs Kiniją, Indiją, Persiją, Arabiją, Graikiją ir Romą. Juo buvo gabenamas šilkas, brangakmeniai, prieskoniai ir kiti Rytų turtai, vyko kultūros mainai.
Gerą istorinio Šilko kelio gabalą šeši keliautojai iš Lietuvos įveikė senais mersedesais. Daugiau kaip 10 000 kilometrų iki galutinio tikslo – Uzbekijos sostinės Taškento – ikikarinių Lietuvos kariuomenės tankų vardais pakrikštyti automobiliai „Slibinas“, „Drąsutis“ ir „Pagieža“ riedėjo mėnesį.
Šuarų žemė. Antroji kelionių žurnalistės Kristinos Stalnionytės knyga „Šuarų žemė“ – smagi istorija apie lietuvės, ekvadoriečio ir šuarų genties indėno Ju kelionę po Amazoniją.
Peru ir Ekvadoro pasienyje gyvena šuarai – karingiausia Pietų Amerikos čiabuvių gentis, į kurią patekusi trijulė patiria spalvingų nuotykių, sutinka keistuolių, šamanų, žvejų ir medžiotojų, susipažįsta su šuarų buitimi, mitologija, susiduria su pasaką primenančia šuarų filosofija.