Menu Close

Projektas „Šalčio gėlės lange“

Projekto trukmė: 2021 m. gegužės – gruodžio mėn.

Projekto koordinatorė KVB: Evelina Balčiūnienė, el. p. projektai@kaisiadoriuvb.lt, tel. (8 346) 52 662

Trumpas projekto pristatymas:

Minint 80-ąsias Lietuvos gyventojų trėmimo metines, projektu „Šalčio gėlės lange“ siekiama ne tik paminėti ir pagerbti nekaltai ištremtuosius, bet ir paskatinti, ypač paauglių, smalsumą, paakinti juos skaityti ir susipažinti su lietuvių literatūra apie tremtį, atrasti naujus faktus apie bendraamžius, kuriems teko tremtinių dalia, sužinoti ką jie patyrė ir išgyveno, apie ką svajojo ir ko troško, pasinerti į audiovizualinį nuotykį elektroninėje erdvėje.

Ciklą „Šalčio gėlės lange“ sudaro šeši audiovizualiniai įrašai, pirmieji keturi įrašai sukurti pasitelkiant  tris knygas: tremtį išgyvenusio dailininko ir poeto Emanuelio Katiliaus knygą „Laiškai, parašyti naktį“ (leidėjas „Gimtasis žodis“) ir architekto-projektuotojo (Vilniaus Santuokų rūmų, Vilniaus Sporto rūmų, Vilniaus Tyzenhauzų gimdymo namų, Respublikinės onkologinės ligoninės Santariškėse, Vilniaus Antakalnio poliklinikos bendraautoriaus) Algimanto Katiliaus dvi knygas „Tremtinio užrašai“ (leidėjai „Gimtasis žodis“ ir „Pamėginčius“). Audiovizualinius įrašus praturtins vaizdinė medžiaga: nuotraukos, archyviniai dokumentai, autentiškų dienoraščių skanuoti fragmentai, piešiniai, grafikos darbai.

Projektą įgyvendina: autorė, kultūros kūrėja ir edukatorė Rasa Bačiulienė

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projekto partneriai: VšĮ „Pamėginčius“, Kaišiadorių r., Ignalinos r., Radviliškio r., Trakų r., Zarasų r., Širvintų r., Raseinių r., Akmenės r., Alytaus r., Biržų r., Joniškio r. ir Visagino bei Rietavo savivaldybių viešosiosios bibliotekos.

 

Skip to content