Menu Close

Parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ atidarymas

Rugsėjo 16 d. 12 val. kviečiame į parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ atidarymą.

Tai VšĮ Vilniaus kurčiųjų centro įgyvendinamas projektas. Kurtieji yra gana uždara kalbinė ir kultūrinė bendruomenė. Kurtumas riboja informacijos prienamumą ir bendravimo galimybes, kurtiems asmenims daug sunkiau „siųsti“ pasauliui informaciją apie save, kadangi kurčiųjų gimtoji kalba yra gestų kalba, kurią moka nedaugelis.

Atkūrus Nepriklausomybę, Lietuvos kurtieji įgijo galimybę studijuoti aukštosiose mokyklose. Vizualus menas yra kurtiesiems artimiausia meno sritis, jie pasirenka tapybos, grafikos, keramikos, tekstilės, restauravimo sritis.

Vilniaus kurčiųjų centras siekia supažindinti visuomenę su kurčiųjų pasiekimais. Tam skirtas projektas „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“, kuris pristato Vilniaus kurčių dailininkų meno darbus. 2023 m. vyks parodos Kelmės, N. Akmenės, Pasvalio, Prienų ir Kaišiadorių savivaldybių bibliotekose. Projekto įgyvendinimas suteiks galimybę plačiajai visuomenei susipažinti su kurčiųjų kultūra, pabendrauti su kurčiais dailininkais.

Parodos atidarymo metu bus trumpai pristatyta pasaulio kurčiųjų dailininkų istorija, dalyvaus gestų kalbos vertėjas, bus galima užduoti klausimų, pabendrauti.

Projektą įgyvendina Vilniaus kurčiųjų centras.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

 

 

Skip to content