Menu Close

Knygos „Kruvinos saulėgrąžos : Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas

Rugsėjo 25 d. 17 val. kviečame į rašytojo, istoriko, karybos tyrinėtojo Giedriaus Petkevičiaus knygos „Kruvinos saulėgrąžos : Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymą.  Renginyje dalyvaus jos autorius, karybos apžvalgininkas, rašytojas Giedrius Petkevičius.

Šis karo „anatomo” dienoraštis skirtas tiems, kurie ieško ginkluotės, karo taktikos aprašymų ir strateginės analizės užuomazgų. Aštri autoriaus plunksna perteikia ir stingdantį nerimo jausmą, ir bundančią viltį, ir karo sėkmės džiaugsmą. „Skaitytojas galės pamatyti, kaip karo Ukrainoje specifika keitėsi įvairiais etapais, kaip tai veikė tarptautinę saugumo situaciją ir kaip keitė požiūrius bei mąstyseną. Juk tai, kaip mes viską vertinome karo pradžioje, aiškiai skiriasi nuo to, kaip matome situaciją šiandien. Norėjau atskleisti šį virsmą visuomenėje, žmonių ir politikų galvose. Man šioje knygoje buvo svarbus ir edukacinis elementas, todėl skyriau nemažai dėmesio karybos pagrindams, šiame kare naudojamai ginkluotei ir taktikai“, – sako Giedrius Petkevičius.

Neįtikėtini beprotiški nutikimai, negirdėtos įdomybės, dramatiškos ir žiaurios istorijos – visa tai Giedriaus Petkevičiaus 4 knygose apie karą:  „Karo anatomija“, „Didžiųjų karų paslaptys. Negirdėtos įdomybės ir nutylėtos istorijos“ , „Karo žmonės“,  „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos–Ukrainos karo dienoraštis“. Giedrius Petkevičius savo alkį tyrinėdamas karybą ir istoriją stengėsi numalšinti tarnaudamas Krašto Apsaugos Savanorių pajėgose ir studijomis Vytauto Didžiojo Universiteto Istorijos fakultete. Žmogaus sielos gelmes ir tamsiąsias puses tyrinėjo dirbdamas psichologu su nuteistaisiais. Nuolatinis Lietuvos kariuomenės dalinių ir pratybų lankymas, bendravimas su įvairaus rango kariškiais ir praktinė parama Šaulių Sąjungai, o pagaliau ir įvairiausių istorinių, politinių bei karinių šaltinių studijos ir analitinis vertinimas suformavo unikalų požiūrį į mus supančią karinę, politinę aplinką ir istorinį paveldą.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

 

 

Skip to content