Menu Close

Konkursas „Atsakingas skaitytojas“ ragina rūšiuoti elektronikos atliekas

Kaišiadorių viešoji biblioteka dalyvauja aplinkosauginiame bibliotekų konkurse „Atsakingas skaitytojas“ ir ragina rūšiuoti elektronikos atliekas.

„Atsakingas skaitytojas“ – tai devintus metus vykstantis aplinkosauginis šalies bibliotekų konkursas. Projektas skirtas šviesti gyventojus apie tinkamą elektronikos ir baterijų atliekų rūšiavimą, jo trukmė – nuo 2023 balandžio mėn. pradžios iki 2023 m. gruodžio mėn. pabaigos.

Konkurso organizatorius – ne pelno siekianti Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kurios vienas iš veiklos tikslų – visuomenės švietimas apie elektronikos prietaisų ir baterijų, tapusių atliekomis, saugų ir tinkamą rūšiavimą. Konkurso partneriai – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekų draugija.

Projekto metu bibliotekų lankytojai raginami rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan.). Baterijos turi būti metamos į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutę, ant kurios pažymėtos rūšiavimui skirtos ertmės. Speciali EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutė stovi bibliotekos pirmame aukšte. 

Kviečiame skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas;
  • registruotis bibliotekoje (antrame aukšte) nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

„Europoje į bendrųjų atliekų konteinerius vienas gyventojas vidutiniškai išmeta iki 1,4 kg elektronikos atliekų. Be to, smulkūs prietaisai, kuriuos nesunku kaupti, dažnai tiesiog pamirštami stalčiuose, spintelėse, garažuose, rūsiuose ir palėpėse. Dėl to šiemet, devintaisiais „Atsakingo skaitytojo“ metais, didesnį dėmesį kreipsime į smulkiąsias elektronikos atliekas, bibliotekas skatinsime aktyviau rinkti būtent jas. Bibliotekos, tikimės, ras būdų, kaip aktyvinti ir edukuoti savo skaitytojus ir bendruomenę“, – organizatorių išplatintame pranešime sako EPA projektų vadovė Laura Jurevičienė.

Pasak Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės Jolita Steponaitienės, labai prasminga tai, kad bibliotekos įgyja daugiau galimybių reprezentuoti save kaip kultūros įstaigas, kuriose bendrą išraišką randa menas, švietėjiška veikla, žmonių bendrystė ir aplinkosauga. Visa tai tampa subalansuota kultūrine veikla, apimančia labai aktualius mūsų gyvenimo aspektus.

 

Skip to content