Menu Close

Skaitmeninė savaitė 2023

Balandžio 17 – gegužės 7 d. kviečiame prisijungti prie Skaitmeninių savaičių (All Digital Weeks) renginių Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje.

Skaitmeninės savaitės (angl. ALL DIGITAL Weeks) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

Skaitmeninio raštingumo mokymai Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje:

Balandžio 17–21 d. 10–12 val. Skaitmeniniai raštingumo mokymai pradedantiesiems.

Kursas skirtas pradedantiesiems vartotojams, norintiems išmokti naudotis kompiuteriu: rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos, dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Registracija el. paštu bkaisiadorys@gmail.com, tel. (8 346) 51 145

Balandžio 24–26 d. 10–12 val. MS Excel kursai pradedantiems.

Kursas skirtas pradedantiesiems vartotojams, norintiems išmokti dirbti MS Excel programa. Kurso metu susipažinsite su MS Excel priemonių juostomis, jų paskirtimi, išmoksite sudaryti lenteles, įvesti ir redaguoti duomenis, atlikti skaičiavimus naudojant formules ir funkcijas, kurti diagramas.

Registracija el. paštu bkaisiadorys@gmail.com, tel. (8 346) 51 145

Skaitmeninės savaitės renginiai. Kviečiame nuotolines transliacijas stebėti bibliotekoje arba iš namų:

Balandžio 18 d. 11 val. E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu.

Transliacijos nuoroda.

Po transliacijos, kviečiame į konsultacijas apie registraciją E. sveikatos sistemoje. (Numatytas konsultacijoms laikas iki 13.45 val).

Užsiregistruoti pas gydytoją galime keliais būdais – skambindami į gydymo įstaigą telefonu, į ją atvykdami arba užsiregistruodami internetu. Registruotis internetu gydytojo vizitui galima iš bet kurios vietos, pasirenkant patogų vizito laiką bei gydymo įstaigą, kur norime gauti paslaugą, arba gydymo įstaigą, kurioje pas gydytoją galime patekti greičiau. Transliacijos metu bus praktiškai pademonstruojama viena iš aktualiausių E. sveikatos paslaugų – kaip pacientai gali registruotis gydytojo vizitui naudodamiesi Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS).

Transliacijos partneriai – Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.

Balandžio 27 d. 11 val. Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės.

Transliacijos nuoroda.

Nors tyrimai rodo, jog naudojimasis kvalifikuotu elektroniniu parašu Lietuvoje kasmet auga, beveik ketvirtadalis lietuvių prisipažįsta, jog apie šią priemonę nežino nieko. Daliai visuomenės, o ypač vyresnio amžiaus žmonėms, vis dar kyla neaiškumų dėl kvalifikuoto e. parašo naudos, saugumo ir galimybių. Dėl to klaidingai manoma, kad šia priemone naudotis yra sudėtinga. Transliacijos metu bus pristatyta naudinga praktinė informacija apie kvalifikuoto e. parašo naudojimą, paneigtos nepagrįstos baimės ir viešojoje erdvėje sklandantys mitai, o klausytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

Pranešėjas: Viktoras Kamarevcevas, „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje ir asociacijos INFOBALT eIDAS pogrupio pirmininkas.

Gegužės 2 d. 11 val. Probleminis interneto naudojimas: kas tai yra?

Transliacijos nuoroda.

Šiuo metu visi esame prisijungę — dirbame, bendraujame, mokomės, atsipalaiduojame internete. Daugumai mūsų tai suteikia daug naujų galimybių. Tačiau kai kuriems mūsų tai kelia ir iššūkių — įsitraukiame per daug, praleidžiame daugiau laiko nei planavome, negalime sustoti. O galbūt tai problema ne mums, o mūsų vaikams? Šios transliacijos metu bus nagrinėjama, kada naudojimasis internetu tampa vis sudėtingesnis, ir pristatomas būdas pažvelgti į tai nauju kampu.
Transliacijos pranešėjai: sveikatos psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorė Dr. Roza Joffė-Luinienė, psichologas Aleksandr Miskelovič ir lektorė, Socialinių projektų instituto direktorė Julita Pigulevičienė. Transliacijos partneris – Socialinių projektų institutas.

Gegužės 4 d. 11 val. IT profesijos: kaip nepasiklysti pasirenkant?

Transliacijos nuoroda.

Programuotojas, testuotojas, grafikos dizaineris, produkto vadovas – tai tik nedidelė dalis informacinių technologijų srities specialybių. IT specialistų poreikis nuolat auga tiek Lietuvos, tiek užsienio organizacijose, tačiau kaip suprasti, ar kiekvienas galime atrasti sau tinkamą IT profesiją ir kurią jos sritį rinktis? Transliacijos metu bus pristatyta IT profesijų įvairovė bei skirtingų jos sričių atstovai nuo testuotojo, programuotojo iki talentų specialistės, kuri pasidalins savo patirtimi ir darbo kasdienybe.

Transliacijos pranešėjai – „Omnisend“ atstovai Justina, Liudas ir Sergėjus. Transliaciją moderuos Lukas Keraitis.

Kilus klausimų kreipkitės :

el. paštu bkaisiadorys@gmail.com

tel. (8 346) 51 145

 

 

 

 

 

Skip to content