Menu Close

KNYGOS APIE KAIŠIADORIŲ KRAŠTĄ IR JO ŽMONES: „KAIŠIADORIŲ VYSKUPIJA kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m. I dalis“


Rubrikoje „Knygos apie Kaišiadorių kraštą ir jo žmones“ pristatome knygą  „KAIŠIADORIŲ VYSKUPIJA kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m. I dalis“, kurioje pateikiama apie 450 nuotraukų ir paminėta apie 600 asmenų iš Kaišiadorių vyskupijos ir Kaišiadorių bendruomenės. Istorinė apimtis – tarpukario Kaišiadorių vyskupija, pirmojo Kaišiadorių vyskupijos ganytojo vyskupo Juozapo Kuktos laikotarpis.

Leidinyje atspindėti visi svarbiausi to meto vyskupijos gyvenimo įvykiai – administravimas, parapijų ir organizacijų veikla, pirmieji okupacijos metai, paženklinti kankinystėmis ir emigracija. Knyga dedikuota artėjančiam Kaišiadorių vyskupijos 100-mečiui. Knygos sudarytojai – kun. Gediminas Tamošiūnas ir Artūras Zeleniakas.

 

„Šis leidinys – pirmoji jo dalis iki 1942 m., nors ir nukelia į praeitį, kad ir neseną, tačiau gyvai ją perduoda – iliustruotą, tarsi bylotų apie šiandieną, kai daugelį nutolusių dalykų mums priartina modernios priemonės.

Šiuo leidiniu norėta atminti garbingą praeitį, tą įdirbį, kuriuo ir šiandien naudojamės – tiek Bažnyčios, tiek Tėvynės žmonės. Ir galima pasimokyti, kaip dėmesingai ir kokiomis priemonėmis kuriamos vertybės, išliekančios ateičiai“ (Dr. Jonas Ivanauskas, Kaišiadorių vyskupas).

Apie knygą:

Naujas leidinys: „Kaišiadorių vyskupija kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m.“ I dalis/ Elektrėnų žinios. Prieiga per internetą: http://www.elektrenuzinios.lt/elektrenu-zinios-2/naujas-leidinys-%E2%80%9Ekaisiadoriu-vyskupija-kurijos-archyvo-nuotraukose-iki-1942-m-%E2%80%9C-i-dalis-4708nuoroda

Knygos „Kaišiadorių vyskupija kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m.“ (I dalis) pristatymas (2021-11-25 d.) 1 dalis: [nuotraukos]. Priega per internetą: https://www.kaisiadoriuparapija.lt/galerija/knygos-kaisiadoriu-vyskupija-kurijos-archyvo-nuotraukose-iki-1942-m-i-dalis-pristatymas-1

Skip to content