Menu Close

Katkevičius Jonas

CITATA.

… Rašinėti pradėjau dar gyvendamas Joniškyje. Per vėlai pradėjau, matyt, maniau, kad laikas nebėgs kaip vanduo. Dabar gailiuosi tų pramiegotų dešimtmečių. Daug galėjau padaryti – juk tik dirbant kas nors sukuriama. Kiekvienas žmogus , ko gero, prisimindamas savo nugyventus metus, kai ką norėtų pakeisti?.. Nė vienam nepasisekė. Pragyventos dienos – kaip kompostas !..Gali būti net ir purvinos, bet kai pasivarto tavo apmąstymuose – duona kvepia!

Katkevičius Jonas

BIOGRAFIJA. Gimė 1946 m. kovo 17 d. Bučionių kaime (prie Gegužinės, Kaišiadorių r.). Baigė Kaišiadorių vakarinę  vidurinę mokyklą, Vilniuje įsigijo ekonomisto specialybę. Dirbo J. Janonio kolūkio pirmininko pavaduotoju, vėliau Joniškyje įvairius darbus, dirbo Kaišiadorių Psichikos sveikatos centro socialiniu darbuotoju. Stebėtinas kaišiadoriškio Jono Katkevičiaus talento įvairiapusiškumas: nuo lyriškų, subtilių, iš širdies išplaukusių ir jaudinančių savo atvirumu eilėraščių, jautrių pasakojimų apie meno žmones, jų kūrybą bei talentą, iki šmaikščių ir taiklių, švelniai pašiepiančių tikrovės realijas, humoreskų.
Ir visa tai paremta asmeniniais išgyvenimais, nebijant apnuoginti savo sielos, atsiverti.
O kur dar įsimintinos jo humoreskų, eilėraščių bei publicistikos knygos, parašytos tik jam vienam būdingu stiliumi, gyva ir sodria liaudiška kalba, stebinančios  taikliais pastebėjimais ir skaudžia autoironija?! Bet tai dar – ne viskas. Jonas ėmėsi ir teptuko. Kartu su kitais mokėsi piešimo, tapybos pagrindų Kaišiadorių kultūros ir meno centro Dailės būrelyje. Gimė spalvingi paveikslai, nustebinę ir pradžiuginę meno mylėtojus. Dirbo jis su užsidegimu ir net surengė savo spalvingų tapybos darbų parodą.

KŪRYBA „Vidinis balsas“ (2001), „Akimirkų žydėjimas“ (2002), „Ties bedugne“ (2004), „Nakties šuo“(2008), „Trečioji pusė“ (2012).

ŠALTINIAI. http://www.kaisiadoriuaidai.lt/content/view/1220/43/

Skip to content