Menu Close

Kaišiadorių viešoji biblioteka prisideda prie apsaugos priemonių Lietuvos medikams gamybos

Visame pasaulyje išplitęs koronavirusas verčia ieškoti išeičių, kaip aprūpinti medikus būtiniausiomis apsaugos priemonėmis. Kaišiadorių viešoji biblioteka prisideda prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kuriuos skirsime Kaišiadorių rajono medikams.

Mūsų biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų apskričių bei savivaldybių bibliotekų, turi 3D spausdintuvą, kuris iki šiol buvo naudojamas edukaciniais tikslais.

Gaminami permatomi plastikiniai apsauginiai skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su veidu. Rėmeliai (laikikliai), kuriuos spausdiname 3D spausdintuvu, skirti  skydams pritvirtinti. Pagal iš anksto paruoštą modelį rėmelių spausdinimą mūsų bibliotekoje kuruoja BPA inžinerinius (bibliotekinių procesų automatizavimui) Evaldas Parauka.

Rėmeliai (laikikliai) spausdinami laikantis projekto kuratorių rekomendacijų: dezinfekuojant rankas ir naudojant pirštines. Priemonių perdavimas ligoninėms vyks bekontakčiu būdu.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka savo išplatintame pranešime informavo, kad 03.24 dieną prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 40 Lietuvos bibliotekų. Bibliotekos supranta, kokios svarbios jų žinios ir 3D įranga,  todėl imsis darbų savo lėšomis ir medžiagomis, nelaukdamos kompensacijų, tačiau turėdamos viltį, kad išauš geresni laikai.

Saugokime vieni kitus ir susitelkime bendram tikslui!

 

 

 

Skip to content