Menu Close

KAIŠIADORIEČIAI KURIA: Ernesto Kuckailio knyga „Partizano žiedas“

Rubrikoje „Kaišiadoriečiai kuria“ pristatome naujausią kraštiečio, rašytojo Ernesto Kuckailio karinę istorinę apybraižą „Partizano žiedas“.

Karinėje istorinėje apybraižoje „Partizano žiedas“ Lietuvos kariuomenės karys Ernestas Kuckailis persikelia į 1948-uosius ir pasakoja sukrečiančią istoriją apie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kelionę per partizaninio karo apimtą šalį. Autorius kūrinyje ieško partizanų žygio paralelių su šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės pratybomis.

Tai buvo metai, kai sovietai pradėjo didžiuosius trėmimus, o partizaninis pasipriešinimas pasiekė apogėjų. Iš tankių Kazlų Rūdos apylinkių miškų Adolfas Ramanauskas-Vanagas, lydimas kelių bičiulių, išsirengė į ilgą ir varginančią kelionę Žemaitijos link. Čia 1949 m. žiemą planuojama pasirašyti svarbiausią partizaninio karo dokumentą. Simboliškai vasario 16 d. pasirašyta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija – tai tiltas, sujungęs pirmąją Lietuvos Respubliką ir miškuose jos atminimą saugančius laisvės kovotojus.

Nors knyga „Partizano žiedas“ parašyta kaip istorinis romanas, joje Ernestas Kuckailis remiasi gausia archyvine medžiaga, dokumentais ir archeologiniais tyrimais. Pasakojimą apie partizanų vadų susitikimą ir kovos su enkavėdistais Užpelkių miške scenas papildo pasakojimas apie kai kuriuos šiuolaikinio Jėgerių bataliono kūrimosi užkulisius. Autorius randa nemažai panašumų tarp jėgerių bei partizanų kovos taktikos. Taip aktualizuojami ir mūsų dienų įvykiai – partizanų kautynių vietoje savo įgūdžius lavina nepriklausomos Lietuvos kariai.

„Partizano žiedas“ – penktoji Ernesto Kuckailio knyga. Joje atgyja kiekvienas partizanų nueitas kilometras, o sunkios jų kelionės sąlygos kuria siužeto įtampą. Jie ne tik privalo išvengti priešų keliamo pavojaus, bet ir įveikti saviškių nepasitikėjimą.

Ernesto Kuckailio išleistos knygos:

Partizano žiedas : karinė istorinė apybraiža. – 2019

Laiškai iš Varviškės : karinė istorinė apybraiža. – 2018

Tylūs žingsniai per samanas : karinė istorinė apybraiža. – 2016

Pavasarį paukščiai sugrįžta : karinė istorinė apybraiža. – 2015

Trispalvio Erelio skrydis : eskadrono „Erelis-02” misija Afganistane, 2002-2003. – 2012

         

Apie knygą:

https://v1.etaplius.lt/ernesto-kuckailio-darbai-gule-i-knygas

Knygos „Partizano žiedas“  pristatymas (video): 

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000090464/knygos-partizano-ziedas-autorius-buvimas-kariu-man-padeda-isivilkti-i-partizano-kovotojo-kaili

http://kariuomeneskurejai.lt/fotogalerija-2/2020-metai/knygos-partizanu-ziedas-pristatymai-minint-laisves-gyneju-diena/

Apie rašytoją: 

http://www.kaunorasytojai.lt/naujienos/ernestas-kuckailis-istorines-apybraizos-islike-laisvi-fragmentai/

https://m.kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/kario-sazines-neslegia-mirties-nasta-810429

Pokalbis su rašytoju:

https://www.respublika.lt/lt/naujienos/pramogos/zvaigzdes_ir_zmones/ekuckailis_kai_nezinome_savo_istorijos_mus__suvalgyti_gali_bet_kas/

Portale ibiblioteka apie Ernestą Kuckailį:

www.ibiblioteka.lt

Skip to content