Menu Close

Vasario 28 d. – Nacionalinis diktantas

Vasario 28 d., penktadienį, 11 val. kviečiame visus pasitikrinti lietuvių kalbos žinias ir rašyti Nacionalinį diktantą Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje (Gedimino g. 69, skaitykla).

Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

 

Nacionalinio diktanto taisyklės:

  • Diktanto tekstai rengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.
  • Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.
  • Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis, -ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas, -ė) adresą, telefoną ir e. pašto adresą;
  • Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.
  • Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.
  • 2020 m. finalas – balandžio 4 d. 11 val.

Dėmesio! Dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai. Mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi.

Nacionalinį diktantą  su VšĮ Pilietinės minties institutu jau trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“. Nacionalinis diktantas jau tryliktus metus bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

 

Skip to content