Menu Close

Straipsniai iš periodinių leidinių

„Kaišiadorietis iki sielos gelmių. Kietas humoristas ir lyrikas. Gyvenime išžvalgyti visi takai ir takeliai – o klystkeliai, akligatviai ir skersgatviai – su godžiu kūrėjo smalsumu. Dėl takelio nepametė didžiojo kelio. Ir niekas neprasprūdo pro akis – iki, kaip pats sako šmaikštaudamas, susikrovė didelį turtą, kurio neįmanoma atimti, apmokestinti,  ir t.t. Ramiai gali miegoti ant savo milijonų – kūrybos lobių, kuriuos su atkakliu darbštumu traukia į dienos šviesą. Pavadintas ponu neiškenčia nepapokštavęs: „Jei aš ponas, tai parodykite man ubagą…“

Įtaigi humoreskų kalba, netikėti minties šuoliai, gilus ir subtilus jo herojų humoras – paperka skaitytoją ir priverčia nusišypsoti didžiausią skeptiką. Jo kūrybos skalė – gana plati: nuo lyriškų ir gerų eilėraščių, humoreskų  – iki žurnalistinių straipsnių“ ( Angelė Rabačiauskienė).

 Apie Joną Katkevičių

        

       

 

 

1994 m. Jonas Katkevičius Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu, už skęstančių vaikų išgelbėjimą, apdovanotas „Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi“.

Apie knygas

Nevienodi medžiai miške, padangėje debesys ir paukščiai. Tu reikalingas toks, koks esi…. Tu turi kažką, ko gal niekas neturi, be ko tu būtum niekas. Ir to negalima iš tavęs atimti…“  (iš Jono Katkevičiaus knygos „Akimirkų žydėjimas“).

    

    

Bibliografija portale www.ibiblioteka.lt

 

Skip to content