Šiaurės ir Baltijos šalyse egzistuoja didelė kartų atskirtis, ypač skaitmeninių įgūdžių srityje. Ne išimtis ir Lietuva – net 40 procentų 55–74 metų amžiaus žmonių mūsų šalyje nesinaudoja internetu. Tai rodo, kad vyresnio amžiaus gyventojams reikia nedelsiant tobulinti skaitmeninius įgūdžius.
Viešosios bibliotekos yra pagrindinis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) mokymų iniciatorius, tačiau greitas technologijų vystymasis ir nuolatiniai pokyčiai skatina organizacijas ieškoti kuo įvairesnių formų ir galimybių supažindinti senjorus su skaitmeniniu pasauliu. Projekto sprendimas – skatinti skaitmeninę įtrauktį pasitelkus kartų mentorystę. Senjorus skaitmeninių įgūdžių temomis konsultuos jauni žmonės, taip tobulindami savo mikštąsias kompetencijas ir įgydami būsimai karjerai naudingos patirties per savanorišką veiklą.
Projekto tikslas
Sukurti ir išbandyti atvirkštinės mentorystės sistemą Lietuvoje, kad ją būtų galima taikyti visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione.
Projekto uždaviniai
- Didinti jaunimo ir senjorų skaitmeninį raštingumą, mažinti kartų atskirtį, puoselėjant saugius, pasitikėjimu grįstus ir palaikančius kartų santykius, tuo pačiu buriant vietos bendruomenes.
- Skatinti prasmingai išnaudoti jaunimo savanoriškos veiklos valandas, ugdant kartų santykį ir prisidedant prie socialiai įtraukaus, konkurencingo ir atsparaus regiono kūrimo.
Kviečiame kiekvieną trečiadienį 15.30–16.30 val. atvykti į individualias konsultacijas vykstančias Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje. Jus konsultuos Viešojoje bibliotekoje savanoriaujančios savanorės. Kilus klausimams kreipkitės tel. (0 346) 52 204 ar el. paštu projektai@kaisiadoriuvb.lt.
Savanoriai konsultuos kasdieniais IT (informacinės technologijos) klausimais: išmaniųjų telefonų, WiFi, socialinių tinklų naudojimo, saugumo internete ir pan.