Menu Close

Saugesnio interneto savaitės renginiai

Saugesnio interneto diena (Safer internet day) – tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva. 2004 metais prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2021-aisiais metais vyks vasario 9 d. (antradienį).

Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę.

Apžvelkime Saugesnio interneto savaitės renginius šiais metais.

Edukacinės pamokėlės

Saugesnio interneto savaitės metu organizatoriai kviečia stebėti edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendraus tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Pamokėlės orientuotos į 4-6 klasių moksleivius, kiekvienos trukmė – iki 30 minučių. Kiekvieną dieną bus paskelbiama po naują edukacinę pamokėlę (nuorodą į YouTube kanalą), kurią galima stebėti bet kuriuo patogiu metu.

Vasario 8 d. – Internetiniai žaidimai

Edukacinės pamokėlės metu dalyviai pasiaiškins, kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia bei kaip juose žaisti saugiai. O taip pat, kaip suprasti, ar nesi priklausomas nuo internetinių žaidimų?

Vasario 9 d. – Asmeninė informacija internete

Internete bendraujame, dalijamės savo mintimis, informacija ir nuotraukomis. O kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems?

Vasario 10 d. – Žalingas turinys internete

Naršydami internete susiduriame su visokiausiu turiniu. Edukacinės pamokėlės metu dalyviai pasiaiškins, kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus?

Vasario 11 d. – Internetiniai draugai

Kiek draugų turime žaidimuose, socialiniuose tinkluose ar susirašinėjimo programėlėse, ar visus juos pažįstame? Edukacinės pamokėlės metu bus kalbama apie bendravimą su internetiniais draugais bei apie elektronines patyčias.

Vasario 12 d. – Pasikartokime!

Paskutiniosios pamokėlės metu dar kartą bus pakartotos Saugesnio interneto savaitės metu išmoktos saugesnio elgesio internete taisyklės.

Nacionalinė viktorina

Saugesnio interneto savaitės metu 4-6 klasių mokinių komandos kviečiamos dalyvauti nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Registruoti komandą reikia iki vasario 5 d. Viktorinos taisyklės ir registracija: https://www.extrafm.lt/viktorina/.

Virtualus renginys bibliotekininkams

Vasario 9 d. 13 val. vyks virtualus Saugesnio interneto savaitės edukacinis renginys bibliotekininkams „Išmani biblioteka – erdvė kurti ir augti”. Biblioteka yra atvira žinioms ir idėjoms erdvė, bendruomenės kūrimosi ir traukos centras, kuri reikšmingai prisideda prie projekto „Prisijungusi Lietuva” misijos įgyvendinimo – informacinės visuomenės kūrimo.  Renginio metu Lietuvos viešųjų bibliotekų  darbuotojai turės galimybę gilinti savo žinias kaip saugiai naudotis technologijomis, ugdyti emocijų valdymo kompetencijas bei susipažinti su technologijų naujovėmis ir akcijų organizavimo subtilybėmis. Trijų valandų programoje numatyta: „Emocinės sveikatos stiprinimas“ (dr. L. Vencė, neuromokslininkė, žmogaus emocinės būsenos tyrinėtoja); „5G ryšio technologijos proveržis: kaip tai mus palies?“ (A. Lukošius, inovacijų ekspertas); „Virtualių socialinių erdvių pranašumai ir pavojai“ (doc. dr. L. Degėsys) ir kt.

Daugiau informacijos, o taip pat savarankiško mokymosi medžiagą rasite www.prisijungusi.lt.

Skip to content