Menu Close

Rugsėjo 9-ąją tiesioginė transliacija „Raudoni bateliai“

Rugsėjo 9-ąją pasaulis mini Tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dieną. Devinto metų mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų. Simboliška ir tai, kad šios dienos minėjimo renginį – paskaitą „Raudoni bateliai“ – Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kviečia tiesiogiai stebėti rugsėjo 9 d. 9 val. 9 min.

Kodėl „Raudoni bateliai“?

2013 m. VAS turintis vyras R. J. Formanekas, „Facebooko“ paramos grupės „Flying with Broken Wings“ įkūrėjas, nusprendė apsiauti raudonus batus, kad išsiskirtų iš minios ir smagiai praleistų laiką, kalbėdamasis su nepažįstamaisiais apie VAS. Tuo metu svarbiausia buvo nematomus dalykus paversti matomais, pradėti pokalbius ir stigmą pakeisti į supratimą. 2014 m. grafikos dizainerė ir VAS turinčio vaiko mama Jodee Kulp padėjo R. J. Formanekui sukurti raudonų batelių ženklą ir jį paskleisti pasaulyje.

Kviečiame susipažinti su tiesioginės transliacijos programa ›

Stebėti tiesioginę transliaciją galėsite internetu (per mobiliuosius įrenginius arba kompiuterius) paspaudę šią nuorodą ›

 

 

Skip to content