Menu Close

Prof. dr. S. Čaplinsko paskaita „Naujasis koronavirusas: kaip jo išvengti?“

Kovo 27 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje įrašyta Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko antroji paskaita apie koronavirusą ir jo keliamą grėsmę „Naujasis koronavirusas: kaip jo išvengti?“

Paskaitoje profesorius aiškiai ir paprastai pasakoja apie naująjį virusą SARS-Cov-2, kuris sukelia sunkią ligą COVID-19, paaiškina epidemijos proceso algoritmą (šaltinis – plitimo keliai – imli visuomenė), nurodo esminius būdus, kaip apsaugoti save ir artimuosius nuo galimo už(si)krėtimo, kaip elgtis, jei namuose jau yra infekuotas jūsų šeimos narys, ir net parodo, kaip šis virusas atrodo žvelgiant pro mikroskopą.

„Dura lex, sed lex“ ­– romėnų išmintį, kad nors įstatymas yra griežtas, bet vis dėlto tai įstatymas, mums visiems primena profesorius ir kviečia visuomenę būti atsakinga, solidaria ir laikytis valdžios priimtų sprendimų, nepasikliauti nepatvirtintais informacijos šaltiniais ir išlaikyti šioje „infodemijoje“ solidarumo testą: politinį, finansinį, mokslinį, techninį.

Pasak S. Čaplinsko, pozityviai nuteikia keletas aspektų: mes žinome, kas šis virusas, žinome, kaip nuo jo saugotis, pasaulyje (Kinijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre) situacija jau gerėja, 80 proc. ligos atvejų yra lengvi, yra pasveikusiųjų, vaikai serga lengvai, virusą žudo dezinfekantai, mokslas tapo globalus, sukurti vakcinų prototipai, tad efektyvus gydymas jau pakeliui.

S. Čaplinskas naujausios informacijos, patarimų ir rekomendacijų siūlo ieškoti Sveikatos apsaugos ministerijos ir ULAC interneto svetainėse.

Profesorius S. Čaplinskas taip pat apžvelgė paprastas ir kiekvienam įmanomas prevencines priemones, atsakė į dažniausius gyventojų klausimus.

Kviečiame žiūrėti:

.

Pirmąją prof. dr. S. Čaplinsko paskaitą apie COVID-19 ir ligos grėsmes visuomenei, įrašytą kovo 12 d., galite pažiūrėti čia ›.

Skip to content