Menu Close

Poeto Pauliaus Širvio 100-mečiui

 

Šiemet minimos Pauliaus Širvio 100-osios gimimo metinės (1920–1979). Tai mūsų poezijos legenda, jo kūryba, laikoma  lyrinės lietuvių poezijos etalonu, gyva ir šiandien.

„Negalima įsivaizduoti Širvio poeto be Širvio žmogaus, be jo nelengvos, tačiau nuostabiai tyros biografijos. Lygiai kaip ir sunku įsivaizduoti Širvį žmogų be Širvio poeto. Maža tėra dainių, kurių gyvenimas būtų toks poetiškas, kaip Pauliaus. Jis – poetas iš Dievo malonės, gimęs su žvaigžde kaktoje, ir tai buvo jo laimė, ir jo prakeikimas – kaip ir visų didelių poetų“, – Algimantas Baltakis.

 

Rugsėjo 7 d.  visą dieną Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje skambės įrašai iš vinilinių plokštelių, kuriose įrašyta paties autoriaus – Pauliaus Širvio, aktorių – Laimono Noreikos, Arno Roseno, Algirdo Latėno, Petro Venslovos skaitomi eilėraščiai bei dainos pagal Pauliaus Širvio žodžius.

Jei neturite laiko ar galimybės atvykti į biblioteką, siūlome Pauliaus Širvio eilių paklausyti portale www.epaveldas.lt, kur lengvai rasite šiuos ir kitus įdomius leidinius:

 

Skip to content