Menu Close

Kviečiame į tiesioginių transliacijų paskaitų ciklą apie atsakingą ir kūrybišką informacijos vartojimą

Rugsėjo–lapkričio mėnesiais kviečiame dalyvauti projekto „Kintantis medijų pasaulis: atsakingo vartotojo ugdymas“ paskaitose, kuriomis siekiama ugdyti kritišką ir analitinį medijų produktų pažinimą, atkreipti dėmesį į dezinformaciją ir propagandą visuomenės informavimo priemonėse ir kultūrinėse veiklose.

Bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universitetu, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro lektoriais, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnais ir kitais specialistais, organizuosime paskaitas bei praktinius užsiėmimus apie medijas ir jų naudojimosi kultūrą.
Negalintys dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose renginiuose galės stebėti tiesiogines transliacijas namuose ar Kauno regiono bibliotekose ir užduoti klausimus lektoriams realiu laiku, paspaudę šią nuorodą. Įrašai bus patalpinti KAVB Youtube kanale, o asmenys su klausos negalia galės peržiūrėti specialiai jiems adaptuotą mokymų medžiagą su vertimu į gestų kalbą.

RUGSĖJO MĖNESIO PROGRAMA:

Rugsėjo 18 d. 11 val. paskaita „Netikros naujienos ir jų sklaida“. Lektorius – skaitmeninės komunikacijos ir rinkodaros agentūros „Nbranded“ verslo vystymo vadovas D. Jokubaitis.

Mus pasiekia informacija iš draugų, kolegų, internetinių puslapių, naujienų portalų, socialinių tinklų, prekės ženklų, nuomonių lyderių… Visos šios nuomonės ir informacija formuoja žmogaus, bendruomenės, visuomenės požiūrį. Viskas būtų gerai, bet tarp visų informacijos šaltinių atsiranda žmonių, siekiančių vienų ar kitų interesų… Paskaitoje susipažinsite su netikromis naujienomis, jų rūšimis, pavyzdžiais, rizikomis ir būdais, kaip dekoduoti netikrą naujieną.

Rugsėjo 20 d. 11–14.30 val. praktiniai užsiėmimai „Medijų / žiniasklaidos vaidmuo formuojant visuomenės nuomonę“. Lektorė – psichologijos, edukologijos magistrė O. Liutkevičienė.

Mokymai padės dalyviams atrasti ir tobulinti gebėjimus, reikalingus medijų / žiniasklaidos pateikiamos informacijos filtravimui pagal poreikį, padės formuoti analitinį mąstymą, svarbų atpažįstant pateiktos informacijos tikrumą bei stiprinant asmens gebėjimą atsirinkti informaciją savišvietai, savisveikatinimui, savo socialinio sėkmingumo kūrimui bei visokeriopo asmens saugumo užtikrinimui.

Rugsėjo 25 d. 11–12 val. paskaita „Kiekvienas turime teisę į asmens duomenų apsaugą“. Lektorė – asmens duomenų apsaugos specialistė R. Vaitkevičienė.

Naudodamiesi savo teise į asmens duomenų apsaugą, mes galime sužinoti, kokios operacijos su mūsų duomenimis yra atliekamos, susipažinti su surinktais duomenimis, reikalauti ištaisyti ar ištrinti duomenis, sustabdyti duomenų tvarkymą ir pan. Tačiau ar dažnai pagalvojame apie savo asmens duomenų apsaugą?

Vieta: Kaišiadorių viešojoje ir visose rajono bibliotekose. Renginiai nemokami!

Skip to content