Menu Close

Kviečiame į tapybos darbų parodos atidarymą

 

Norime pakviesti, Jus, mieli skaitytojai, į Mariaus Morkūno tapybos darbų parodos pristatymą, gegužės 21 d. 18.00 val. Kaišiadorių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Marius Morkūnas jaunos kartos kūrėjas, save realizuoja įvairiose meno srityse, dalyvauja parodose, gimė 1976 metais, Klaipėdoje. Autorius gyvena ir kuria Kaune. Kūryba lydėjo nuo ankstyvos vaikystės, jau nuo penkerių metų pasireiškė stipri trauka menui. Pradėjus lankyti mokyklą prioritetas buvo dailės pamokos ir būreliai, o kai jų tapo per maža stojo į dailės mokyklą „BRAKO“ 1985 m. Vėliau jis stojo, mokėsi ir yra baigęs Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją (1986-1995m.).

(1995-1999 m.) studijavo ir baigė Vilniaus dailės akademiją, Kauno dailės instituto, Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje, menotyros krypties vizualinio dizaino pagrindinių studijų programą bei įgijo dizaino menų bakalauro laipsnį. Dailininkas jau 23 – ejus metus dirba dizaino, tapybos ir fotografijos srityse. Nors kūrybiniame procese dalyvauja jau seniai, pirmosios tapybinės personalinės parodos „IŠGIRSTI TYLĄ“, „LINIJOS TRAPUMAS IR GROŽIS“, „SUSTABDYTAS LAIKAS“ ir „TARP GAMTOS IR POTĖPIO“ surengtos tik 2022-2023 m. Šiais metais 2024 m. jau surengtos dar dvi personalinės „BĖGANTI LINIJA“ ir bendra mūsų tapytojų šeimos Morkūnų paroda „SPALVOS GALIA“. Daug bendrų parodų rengiama su „Mėlynas menas“ grupe įvairiuose Lietuvos miestuose. Marius Morkūnas yra tapytojų grupės „Mėlynas menas“ narys. Šios grupės įkūrėjas tapytojas Gintas Markutis.

Domisi japonų kultūros menu, nes jis suteikia estetikos suvokimą meninėse kompozicijose. Darbai paprastai gimsta per daugelį metų darytą fotografiją, ją analizuojant, stebint, fiksuojant, taip menininkas geriau pajaučia gamtos spalvas, jos pulsą, kaip kyla saulė ir kaip krenta šešėliai. Vyraujanti kūrybos tema – pajūris ir pamarys, iš Klaipėdos kilusį dailininką visada traukia vanduo, paveiksluose paprastai švelniai raibuliuojantis, ramiai tyvuliuojantis. Įdomu tai, kad paveiksluose beveik niekada nematyti aiškios ribos tarp vandens ir dangaus, jie susilydę į vieną, horizonto linija gali būti tik numanoma, o erdvė tokiu būdu tampa begalybe. Autoriaus pamėgti motyvai – pajūrio pušys, atkakliai nepasiduodančios jūrai ir vėjui, vėjyje siūruojančios pakrantės smilgos ir, žinoma, valtys.

Paveiksluose jaučiama dizaino įtaka, čia vertinamas solidarumas, detalių saikingumas. Menininkas kelia sautikslą, kad kiekvienas kūrinys turi turėti savyje ramybės, kad žiūrint į jį galima būtų pailsėti dvasiškai.  

Skip to content