Menu Close

Kviečiame dalyvauti europinėje akcijoje „Skaitmeninė savaitė 2022“

Visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week), kurios koordinatorius Lietuvoje yra asociacija „Langas į ateitį“, siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.2022 metų akcija truks net penkias savaites ir todėl tapo Skaitmeninėmis savaitėmis 2022Jos renginiai vyks  š.m. kovo 14 – balandžio 14 d.

Kaip patyrėme per pastaruosius dvejus metus, skaitmeninė transformacija yra kaip niekada aktuali, o pandemijos smūgis parodė, kokią didelę įtaką skaitmeniniai įgūdžiai daro kasdieniam mūsų  gyvenimui.  Šiuo metu Europoje 42 proc. Europos piliečių neturi pagrindinių skaitmeninių įgūdžių, Lietuvoje – 44 proc. Apskaičiuota, kad 90 proc. darbo vietų jau šiandien  reikia tam tikro skaitmeninio raštingumo, kad jose būtų galima kokybiškai dirbti, tad dalies darbo rinkos dalyvių pasirengimas darbui neatitinka dabartinių ir būsimų visuomenės poreikių. Svarbios ir kitos su skaitmeninio raštingumo spragomis susijusios problemos, tokios kaip dezinformacija internete, kibernetinis saugumas, neapykantos kalba internete, kurių negalima ignoruoti.

Informuotumo didinimo akcija Skaitmeninės savaitės 2022 siekiama parodyti, kad visiems Europos piliečiams reikia suteikti skaitmeninių priemonių ir įgūdžių, reikalingų jiems studijuojant, dirbant ir siekiant socialinės įtraukties. Dėl šios priežasties 2022 m. akcijos šūkis ragina visus europiečius: „Tobulinkite savo skaitmeninius įgūdžius!“.

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje, akcijos veiklų programą galima rasti → Skaitmeninė savaitė 2022, o visos ES renginiai → All Digital Weeks.

Asociacijos „Langas į ateitį“informacija.

Skip to content