Rugsėjo 21 d. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje startavo projektas „Laiko iššūkiai“. Projektu siekėme plėsti bibliotekos siūlomų paslaugų spektrą, pritaikytą įvairioms amžiaus grupėms, didinti neformaliojo ugdymo įvairovę bei išbandyti naujus iššūkius, kuriant vartotojams svarbų turinį.
Viena iš projekto veiklų – kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo kuriami dokumentiniai filmai, skirti Kaišiadorių miesto 430-ąjam gimtadieniui. Kūrybinių dirbtuvių metu siekiama didinti bibliotekos siūlomų veiklų spektrą jaunimui, plėsti jų žinias ne tik apie gimtą kraštą, bet ir supažindinti su video medžiagos, filmų pastatymo subtilybėmis.
Rugsėjo 21–28 d. 12–16 m. jaunimą kvietėme kurti dokumentinį filmą „Mano miestui – 430!“. Kūrybines dirbtuves vedė ir patirtimi dalinosi Lietuvos kino režisierius Rimantas Gruodis. Režisierius dalinosi įžvalgomis, kūrybinėmis idėjomis, teorinėmis žiniomis apie trumpametražių filmų kūrimą. Už puikų darbą kūrybinių dirbtuvių metu dėkojame: Viktorijai Budrikaitei, Justei Lekavičiūtei, Gabijai Mertinkaitytei, Ugnei Morkūnaitei, Almai Nasevičiūtei, Gabijai Pištikaitei, Viktorijai Tvaronaitei, Kamilei Urulevičiūtei, kurios rinko ir fiksavo medžiagą apie Kaišiadoris, Evaldui Paraukai už filmo montažą.
Spalio 28–30 d. vyko antrosios kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviams buvo suteikiamos praktinės žinios: pristatomos filmavimo kameros ir jų priedai, mokoma įvairių filmavimo ypatybių (kaip filmuoti interjere ir eksterjere, filmavimo sistemos, apšvietimas ir kt.), suteikiami montažo pagrindai, pristatomas darbas filmavimo aikštelėje ir kt. Kūrybinių dirbtuvių metu kartu su filmavimo komanda „Auvision“ įkūrėju Aurimu Jurevičiumi ir Domu Gudaičiu kūrėme dokumentinį filmą „Mano miestas Kaišiadorys. 1590–2020“. Nuoširdžiai dėkojame šių kūrybinių dirbtuvių dalyviams: Dominykui Lažauninkui, Martynai Lažauninkaitei, Aldui Bankauskui, Viktorijai Budrikaitei, Ignui Valkavičiui, Matui Mereckui, SmilteiAleknavičiūtei, Vestai Stanislauskaitei, Evaldui Paraukai. Nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą, pasidalinimą mintimis ir žiniomis istorikui Vytautui Budvyčiui, Kaišiadorių miesto seniūnei Giedrei Pavasarytei.
Dėkojame lektoriams už profesionalumą, konsultacijas ir visokeriopą pagalbą!
Filmus peržiūrėti galite paspaudę nuorodas:
„Mano miestas Kaišiadorys. 1590-2020“
Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.
Projektą remia Kaišiadorių rajono savivaldybė.