Menu Close

Kūrėjų pėdsakais Kaišiadorių ir Širvintų krašte

Benjamino Kondrato parengta serija „Kūrėjų pėdsakais“ – išsami Lietuvos regionų literatūrinės kraštotyros serija, skirta mūsų šalies regionų ir atskirų vietovių literatūriniam paveldui.

Šios knygos prikelia iš užmaršties nenaudotus originalius šaltinius ir faktus apie Lietuvos kultūros ir meno kūrėjus. Savo knygas autorius vadina mozaika, kuri sudėta ne tik iš kūrėjų aprašymo, bet ir žmonių prisiminimų, kurie pasakoja Lietuvos istoriją.

Pirmoji šio ciklo knyga buvo išleista 1981 metais. 2022 metais išleista 22 –oji „Kūrėjų pėdsakais“ knyga skirta Kaišiadorių ir Širvintų krašto kūrėjams.  

Gegužės 10 -12 dienomis Benjaminas Kondratas pristatė knygą „Kūrėjų pėdsakais Kaišiadorių ir Širvintų krašte“  Žiežmarių, Rumšiškių, Žaslių ir Kaišiadorių viešosiose bibliotekose.

Šiuo darbu autorius siekia prisidėti prie geresnio Kaišiadorių krašto kultūros pažinimo, rašo apie praeities ir šių dienų kūrėjus. Tai rašytojai, poetai, prozininkai, dramaturgai. Neužmiršti literatai, vertėjai, publicistai, kritikai, literatūrologai, atsiminimų autoriai. Pasakojama apie mėgėjus eiliuotojus, kalbininkus, religinių knygų autorius, kraštotyrininkus. Į knygą pateko ir vienas kitas Kaišiadorių krašto muzikas, dailės ar kitokio meno kūrėjas.

Knygos autorius atliko labai didelį darbą, surinkdamas visų knygoje minimų žmonių biogramas. Rinkdamas medžiagą apie kūrėjus, Benjaminas Kondratas bendradarbiavo su Kaišiadorių viešąja biblioteka ir Kaišiadorių muziejumi, pačiais kūrėjais.

Renginių dalyvius žavėjo Benjamino Kondrato erudicija, literatūrinės žinios. Renginius pagyvino Juozo Krinicko muzika ir Jono Jackevičiaus atliekamos dainos.

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia.

Skip to content