Menu Close

Kovo 22–26 d.: akcija „Skaitmeninė savaitė 2021“

Kovo 22–26 dienomis Lietuvoje vyks kasmetė „Skaitmeninė savaitė 2021“. Šių metų „Skaitmeninės savaitės“ tema – skaitmeninių įgūdžių ugdymas visą gyvenimą. Savaitė skirta visiems, norintiems kokybiškai gyventi ir tinkamai atlikti darbą nuolat besikeičiančioje aplinkoje. Europos Komisija skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą yra įvardijusi kaip vieną pagrindinių sąlygų, siekiant nenutrūkstamai ugdyti savo kompetencijas.

Įžanga į „Skaitmeninės savaitės 2021“ renginius – kovo 19 d. 10 val. vyksianti nuotolinė konferencija „#PrisijungusiLietuva. Ar prisijungėme?“. Ją organizuoja projekto „Prisijungusi Lietuva“ vykdytojai kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetu. Konferencijoje bus apžvelgti skaitmeninio amžiaus iššūkiai ir gyventojų pasirengimas jiems, projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai savivaldybėse, šalies bibliotekų indėlis kuriant skaitmeninę bendruomenę. Bus pristatyta inovatyvių bibliotekų virtuali paroda. Renginio programa ir registracija.

Pagrindiniai Skaitmeninės savaitės renginiai vyks kasdien nuo 11 val. tiesiogiai internetu. Numatomos penkios vaizdo transliacijos. Nuorodas į motyvacinius edukacinius renginius, kuriuose kasdien savo įžvalgomis dalinsis savo sričių ekspertai, rasite čia.

PROGRAMA

  • Kovo 22 d. 11.00 – „Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti“. Šių dienų skaitmeninių iššūkių apžvalga ir diskusija su skaitmeninių inovacijų ekspertu Elijumi Čiviliu ir kibernetikos eksperte Vilma Škarnulyte.

Gyvename skaitmeniniame amžiuje, kur šiuolaikinės tendencijos rodo didėjantį poreikį naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis. Šio poreikio augimas lemia būtinybę tobulinti skaitmeninius gebėjimus neatsižvelgiant į amžių, pareigas ar kitus sociodemografinius požymius. Pasaulį užklupus pandemijai bendraujame, gydomės, perkame, kultūrinius renginius stebime naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis, o keli išmanūs įrenginiai namuose jau nieko nestebina.

  • Kovo 23 d. 11.00 – „Darbo vietų transformacija“. Diskusija su vadovavimo konsultantu, personalo ekspertu Sauliumi Jovaišu ir verslo atsparumo ekspertu Edvinu Kerza.

Labai neretai paskutiniais metais skaitome ar girdime apie žmones, dirbančius iš bet kurios pasaulio vietos, pavyzdžiui, saulėtos salos. Šie žmonės sakosi dirbantys jiems patogiu laiku, nes savo laiką planuoja patys.

Jau metai kaip gyvename COVID-19 pandemijos, kuri pakeitė pasaulį, sąlygomis. Daugeliui mūsų įprastą darbo vietą įstaigoje ar biure pakeitė darbas iš namų. Ko išmokome? Ką reiktų žinoti ir kokių principų laikytis, dirbant nuotoliniu būdu?

  • Kovo 24 d. 11.00 – „Debesų kompiuterija“. Pokalbis su inovacijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi ir „Google“ atstovybės Lietuvoje vadovu Vytautu Kubiliumi.

Skaitmeninius duomenis kurti, saugoti ir jais dalintis šiandien įprastas dalykas. Darbo dokumentus, asmenines nuotraukas ar kitą informaciją laikome „Debesyje“. Todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus, kaip tai daryti saugiai. 

  • Kovo 25 d. 11.00 – „Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų?“. Pokalbis su Skaitmeninės etikos centro steigėjomis Rasa Jauniškiene ir Renata Gaudinskaite.

Darbas ir bendravimas internete yra ne tik greitas, patogus ir efektyvus, bet gali turėti ir neigiamų padarinių mūsų sveikatai (mažas fizinis aktyvumas, psichinė sveikata, priklausomybė nuo interneto). Ką turėtume žinoti, kad darbas ir / ar pramogos internete būtų ne tik malonumas, bet ir neturėtų neigiamų padarinių?

  • Kovo 26 d. 11.00 – „Finansinis saugumas internete“. Neįkainojamais patarimais dalinsis ekspertai: SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola ir „Swedbank“ Lietuvoje banko vyriausioji informacinės saugos vadovė Žygeda Augone.

Ką reikia žinoti šiandien, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir / ar investuoti?

„Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Daugiau informacijos apie visoje Europoje vykstančias veiklas ir renginius – www.alldigitalweek.eu.

Lietuvoje šią akciją nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį“, o šiemet – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” drauge su partneriais.

Akcijos grotažymės: #alldigitalweek2021; #PrisijungusiLietuva; #SkaitmenineSavaite

Data
2021-03-22–2021-03-26
Laikas
11.00–12.00
Vieta
#SaugiaiNamuose
Adresas
Internetas
Skip to content