Menu Close

Gerinti sveikatos žinias – į biblioteką

Kaišiadorių rajono viešoji biblioteka birželio – gruodžio mėnesiais  įgyvendina Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Gerinti sveikatos žinias  – į biblioteką“.

Projektu siekiama gerinti bendruomenės gyvenimo kokybę, didinti vyresnio amžiaus ir socialiai pažeidžiamų asmenų skaitmeninio sveikatos raštingumo įgūdžius, gerinti žmonių prieigą prie informacijos apie sveikatą ir gebėjimą efektyviai ją naudoti.

Projekto partneriai: Kauno kolegijos Medicinos fakultetas, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Kaišiadorių krašto neįgaliųjų sąjunga, Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugija, Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centras, prie kurio yra Trečias universitetas.

Įgyvendinant projektą, Viešojoje bibliotekoje ir kaimo padaliniuose vyksta e. sveikatos mokymai, informacinės šviečiamosios paskaitos. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektoriai skaito paskaitas itin aktualiomis temomis, atsižvelgiant į bendruomenės narių išsakytus poreikius. Kaišiadorių bendruomenė aktyviai dalyvauja paskaitų cikle, jungiasi į praktinius mokymus, noriai uždavinėja klausimus ir tyrinėja jiems aktualias temas.

E. sveikatos mokymus baigė per 200 gyventojų, 6 paskaitose dalyvavo per 500 gyventojų.

Mokymų vertinimo anketoje vien teigiami atsiliepimai apie mokymus, pageidavimai tęsti projektą, aktyviai siūlomos temos ateities projektui.

Viešoji biblioteka ir padaliniai, esantys seniūnijų centruose, įsigijo kraujospūdžio matuoklius ir termometrus, teikiama nauja paslauga, išleistas Sveikatos kalendorius, kuriuo bus paskatinti projekto dalyviai.

Džiaugiamės šiuo projektu, matydami, kad jis aktualus ir naudingas bendruomenei. Jame dalyvauja vyresnio amžiaus ir neįgalūs žmonės.

Tikimės gražaus bei produktyvaus bendradarbiavimo tęsinio su Kaišiadorių krašto neįgaliųjų sąjunga, Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugija, Trečiuoju universitetu. 

#bibliotekavisiems

Skip to content