„…kai kartais vakarais, atplaukiant pirmosioms sutemoms, mintyse peržvelgi tuos turtus – iškilusias krašto asmenybes – sportininkus, politikus, dvasininkus, menininkus, mokslininkus, kurių pasiekimus vienaip ar kitaip yra įtakojusi Kaišiadorių žemė, ir jos pavadinimas eina šalia jų pavardžių, visada atrodo, jog vienas gražiausių mūsų išėjimų į pasaulį yra „Verpeta“. Ir ne todėl, kad nominuota gausybe apdovanojimų, su savo koncertais išmaišiusi ne tik artimą ir tolimą užsienius; ir net ne todėl, kad pirmoji ant dainos sparnų parskraidino į Kaišiadoris „Aukso paukštę“, kas yra labai didelis dalykas. Brangiausia ir vertingiausia – kas šio folkloro ansamblio žmonių sunešta, surinkta, išmokta ir tūkstančius kartų išdainuota, tebedainuojama, nes tie žodžiai, tos dainos, šokio žingsneliai, melodijos pamatuotos šimtmečiais, iš pačių šaknų, kurios maitina mūsų kultūrą, pasaulėjatą, kurių dėka esame būtent tokie, kokius mus mato pasaulis – Kaišiadorių krašto žmones“, – taip apie folkloro ansamblį „Verpeta“ atsiliepia žurnalistė Romualda Suslavičienė.
„Verpetos“ vardas neatskiriamas nuo Antano Bernatonio asmenybės. Tai žmogus, kuris buvo prie pačių ansamblio ištakų ir ilgą laiką vedė jį tuo taku, kuris, kaip parodė dešimtmečiais matuojama patirtis, buvo teisingas.
Tuometiniame LVMTI veterinarijos institute Gudienoje, kur nuo 1964 m. dirbo Antanas Bernatonis, gyvavo stiprus vyrų vokalinis ansamblis. Šiam iširus, Antano Bernatonio iniciatyva 1978 metais buvo suburtas folkloro kolektyvas. Ansamblis greitai tapo populiarus ir žinomas. Po poros metų Lietuvos kultūros ministerija nutarė suteikti kolektyvui vardą „Verpeta“. Vardą išrinko patys ansamblio dalyviai.
Antanas Bernatonis su kai kuriais ansambliečiais važinėjo po kaimus, užrašė daug Kaišiadorių krašto dainų, šokių, pasakojimų. Jų pagrindu parengė keletą ansamblio programų. Antanui Bernatoniui pasitraukus, „Verpetos“ ansamblis ir toliau naudojosi jo surinkta tautosakine medžiaga, paruoštomis programomis bei konsultacijomis. 2003 m. už lietuviškų tradicijų puoselėjimą „Verpeta“ pirmoji rajone apdovanota „Aukso paukšte“ aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu. „Labai džiaugiuosi, kad šių metų „Aukso paukštė“ nutūpė po „Verpetos“ kraigu. Kai stebi ansamblio pasirodymus, nustembi matydama ir jausdama tų žmonių nuoširdumą, tikrą pasiutimą ir vidinę energiją“, – sakė Zita Kelmickaitė įteikiant šį apdovanojimą.
Per 44 „Verpetos“ gyvavimo metus jai vadovavo Regina Girčienė, Antanas Bernatonis, Rimas Šliužinskas, Elvyra Perkumienė, Aidas Bernatonis, Sigita Adžgauskienė. Šiuo metu ansambliui jau 26 metus vadovauja Valerija Jankauskienė.
Ilgus metus su suaugusiais ansamblyje dainavo ir vaikai. Taip gimė žinomas vaikų folkloro ansamblis „Verpetukai“.