Menu Close

Filmas „YPATINGIEJI“

Rugsėjo 24 d. 17 val. kviečiame laiką leisti kartu žiūrint filmą „Ypatingieji“.

 

Apie filmą:

Trukmė – 1 val. 54 min. N-13
Prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Režisierius: Olivier Nakache, Éric Toledano („Neliečiamieji“, „Samba“, „Toks gyvenimas!“, „Tos laimingos dienos“, „Draugaukime“).
Vaidina: Vincent Cassel, Reda Kateb, Hélène Vincent, Alban Ivanov, Christian Benedetti, Catherine Mouchet, Frédéric Pierrot, Suliame Brahim.

 

Po šio filmo premjeros, pilnutėlė Kanų filmų festivalio didžioji salė ištisas 5 minutes plojo atsistojusi, šluostėsi ašaras ir kvatojo vienu metu – šitaip buvo sutiktas ir įvertintas naujausias „Neliečiamųjų“ (Intouchables) režisieriaus darbas „Ypatingieji“ – savo mintimis, gilumu ir nepakartojamu humoru pranokstantis pirmąjį!

Bruno ir Malikas (aktoriai Vincent Cassel ir Reda Kateb) jau dvidešimt metų dirba su autizmo sindromą turinčiais žmonėmis, daugiausia vaikais. Jie susiduria su daugybe iššūkių: šis sindromas (ypač lengvesnės jo formos) toli gražu ne visuomet patenka į oficialias medicinos programas, o sveikatos draudimą turintys „ypatingieji“ irgi ne visuomet gauna tiek ir tokios pagalbos, kokios jiems reikia.

Stengdamiesi suteikti trūkstamą paramą, Bruno ir Malikas į savo programą įtraukia ir jaunuolius iš socialiai sudėtingų šeimų: įgiję reikiamų įgūdžių, šie tampa autizmo sindromą turinčių žmonių slaugais, globėjais ir bičiuliais. Filmo veikėjai susiduria su daugybe iššūkių ir pribloškiančių atradimų ir tampa visas kliūtis nugalinčio gerumo liudininkais.

Prancūzų kino kūrėjai Olivier Nakache ir Éric Toledano kartu dirba jau ketvirtį amžiaus – nuo 1995-ųjų. Bičiuliai ne tik režisuoja, bet ir rašo scenarijus savo filmams. Be kelių trumpametražių juostų, jų filmografijoje šeši pilno metražo filmai, iš kurių garsiausias, be abejo, yra „Neliečiamieji“.
„Neliečiamuosiuose“ su neprilygstamu humoru ir lengvumu papasakoję paralyžiuoto žmogaus ir jo pagalbininko istoriją, O. Nakache ir É. Toledano „Ypatinguosiuose“ nagrinėja ne ką lengvesnę temą –autizmą. Kaip ir „Neliečiamieji“, šis filmas taip pat paremtas faktais. Bruno prototipas realiame gyvenime – Stephane Benhamou – prieš daugybę metų rūpinosi režisieriaus É. Toledano šeimos nariu, turinčiu autizmo sindromą

 

Skip to content