Menu Close

Biografija

Jonas Katkevičius

BIOGRAFIJA. Gimė 1946 m. kovo 17 d. Bučionių kaime (prie Gegužinės, Kaišiadorių r.). Baigė Kaišiadorių vakarinę  vidurinę mokyklą, Vilniuje įgijo ekonomisto specialybę. Dirbo J. Janonio kolūkio pirmininko pavaduotoju, vėliau Joniškyje įvairius darbus, Kaišiadorių psichikos sveikatos centro socialiniu darbuotoju.

Stebėtinas kaišiadoriškio Jono Katkevičiaus talento įvairiapusiškumas: nuo lyriškų, subtilių, iš širdies išplaukusių ir jaudinančių savo atvirumu eilėraščių, jautrių pasakojimų apie meno žmones, jų kūrybą bei talentą, iki šmaikščių ir taiklių, švelniai pašiepiančių tikrovės realijas, humoreskų, paremtų asmeniniais išgyvenimais, nebijant apnuoginti savo sielos, atsiverti. Įsimintinos jo humoreskų, eilėraščių bei publicistikos knygos, parašytos tik jam vienam būdingu stiliumi, gyva ir sodria liaudiška kalba, stebinančios  taikliais pastebėjimais ir skaudžia autoironija.

1994 m. Jonas Katkevičius Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu už skęstančių vaikų išgelbėjimą apdovanotas „Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi“.

1999 metais, susikūrus Kaišiadorių rajono literatų klubui ,,Gija“, buvo išrinktas klubo pirmininko pavaduotoju, aktyviai dalyvavo klubo renginiuose, išvykose į kitus miestus ir rajonus.

Nuo 1999 iki 2013 šoko pagyvenusių žmonių kolektyve „Gudobelė“. Koncertavo Kaišiadorių rajone, įvairiose Lietuvos salėse, dalyvavo 2 dainų šventėse, koncertavo Vengrijoje  ir Čekijoje.

2008 m. Jonas ėmėsi teptuko. Kartu su kitais mokėsi piešimo, tapybos pagrindų Kaišiadorių kultūros ir meno centro dailės būrelyje. Gimė spalvingi paveikslai, nustebinę ir pradžiuginę meno mylėtojus, surengė savo spalvingų tapybos darbų parodą.

Savo tapybos darbuose ir piešiniuose Jonas drąsiai eksperimentuoja išbandydamas naujas technikas bei jas jungdamas į vieną visumą. Įvairove pasižymi darbų siužetai – nuo natūralistinių peizažų iki fantastinių tematikų.

2013 metų vasarą pirmą kartą dalyvavo Kaišiadorių dailininkų asociacijos ir Kultūros ir meno centro surengtame tapybos plenere Varkalėse.

Nuo 2013 m. Trečiojo amžiaus universiteto tarybos narys.

2016 m. laikraščio „Kaišiadorių aidai“ paskelbtame konkurse „Renkame veikliausią, šauniausią, kūrybingiausią ir darbščiausią 2016 metų žmogų“ skaitytojų  išrinktas kūrybingiausiu rajono žmogumi.

Nuo 2016 m. vadovauja Trečiojo amžiaus universiteto dailės studijai, rengia grupines ir personalines kūrybos parodas.

Parodos surengtos Kauno rajono Rokų kultūros namuose, veikė ekspozicijos Kaišiadorių švietimo ir kultūros centre, miesto bibliotekoje, Žiežmarių kultūros centre, Elektrėnų mokykloje.

Laisvalaikiu Jonas dainuoja neįgaliųjų žmonių mišriame vokaliniame ansamblyje „Svajonė“ ir TAU mišriame vokaliniame ansamblyje, verčia dainų tekstus iš įvairių kalbų.

Jono Katkevičiaus Literatūrinius kūrinius spausdino: „Šluota“, „Ūkininko patarėjas“, knygą „Ties bedugne“ perspausdino žurnalas „Žmogus“, „Šaulių kraštas“, „Lietuvos aidas“ Kaišiadorių rajono laikraščiai, Joniškio rajono laikraštis „Sidabrė“. Literatūrinėje svetainėje „Rašyk lt.“ paskelbta virš 500 kūrinių Neberijaus slapyvardžiu. Rašo į neįgaliųjų laikraštį „Bičiulystė“ ir „Senjorų žodis“.

 

 

 

 

 

 

Skip to content