Menu Close

Bibliotekininkai gilina biblioterapijos taikymo žinias

Rugpjūčio 26 d. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje vyko mokymai „Biblioterapijos taikymo galimybės“, kuriuose dalyvavo 19 Viešosios  bibliotekos specialistų. Mokymus vedė Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos doktorantas,Lietuvos biblioterapijos asociacijos narys, lektorius Vidas Dusevičius.

Lektorius pasidalino biblioterapijos taikymo galimybėmis, praktiniais metodais, kurie naudojami gydymo ir sveikatinimo tikslams, ieškant vidinės pusiausvyros ar išeities iš susiklosčiusių gyvenimiškų situacijų, pateikė  praktinių pavyzdžių, kaip biblioterapija gali padėti įvairiose gyvenimiškose situacijose, kaip galima integruoti kūrybines terapijas bibliotekose, pateikė Lietuvos medicinos bibliotekos rekomenduojamų biblioterapinių knygų sąrašą ,,Knygos, padedančios priimti save”, pristatė Birštono viešosios bibliotekos kartu su partneriaissukurtą mobiliąją programą „Meditacinė biblioterapija“.

Užsiėmimo dalyviai, praktiniuose užsiėmimuose pasitelkdami skaitymą ir rašymą, buvo kviečiami apmąstyti stebuklingą pagalbos kitam galią, klausėsi skaitomų tekstų ir bendravo tarpusavyje, o iš bibliotekos išsinešė pačias geriausias emocijas.

Dalyvaudami mokymuose įgijome daugiau patirties, praplėtėme žinojimą apie biblioterapiją ir pasiekėme geresnį supratimą apie tai, kaip biblioterapija gali būti pritaikyta inovatyviose bibliotekų paslaugose.

Dėkojame mokymų lektoriui, tikimės, kad bibliotekų specialistai gautas žinias kūrybingai taikys savo darbe.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su apskričių viešosiomis bibliotekomis ir Lietuvos biblioterapijos asociacija įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Biblioterapijos taikymas bibliotekose“. Į šio projekto veiklas prisijungė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Skip to content