Kaišiadorių viešoji biblioteka jau keletą metų iš eilės stiprina savo kolektyvą ir rengia plataus spektro projektus ir veiklas savivaldybės gyventojams. Sėkmingai vykdomi robotikos būreliai, populiarūs virtualios realybės bei Minercraft užsiėmimai. Tai projektai stipriai prisidėję prie viešosios bibliotekos kultūrinės ir švietėjiškos misijos, skatinę gyventojus domėtis ir kitomis bibliotekos siūlomomis paslaugomis.
2019 metais sukanka 100-tas metų, kai 1919 m. liepos 6 d. iš Kaišiadorių geležinkelio stoties į Radviliškį išvyko pirmasis nepriklausomos Lietuvos traukinys. Minėdami šią svarbią datą bei siekdami didinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą bibliotekos teikiamomis paslaugomis, inicijavome projektą – „Šimtmečio traukinys Kaišiadorys – Radviliškis“.
Šio projekto tikslas profesionalių meno kūrėjų, bibliotekos darbuotojų ir meninių priemonių pagalba plėsti vaikų kūrybinių raiškų įvairovę, stiprinti regiono kultūrinį tapatumą, skatinti bendradarbiavimą ir partnerystę. Kadangi ši istorinė data svarbi ne tik Kaišiadorių, bet ir Radviliškio gyventojams, pakvietėme Radviliškio vaikus ir jaunimą dalyvauti projekto veiklose.
Vykdant projektą „Šimtmečio traukinys Kaišiadorys – Radviliškis“, pastatyti du Knygų nameliai. Pirmieji nameliui knygų dovanojo projekto partneriai radviliškiečiai, kaišiadoriečiai dovanojo knygų Radviliškio knygų nameliams.
Piešimo edukaciją grafinėmis planšetėmis vaikams vedė projekto partnerio Kauno apskrities viešosios bibliotekos edukatorės Monika Gaidytė ir Vilma Darbutienė. V. Giržado progimnazijos ketvirtokai susipažino su grafinės planšetės nustatymais, darbo aplinka ir programine įranga, išmoko kurti piešinius, įvairias figūras, spalvas, naudojant kompiuterines technologijas. Moksleiviai įgijo praktinių piešimo, grafinės informacijos apdorojimo įgūdžių. Šimtmečio įvykį vaikai užfiksavo savo piešiniuose.
Piešinių konkurse „TRAUKINIU IŠ PRAEITIES Į ATEITĮ“, skirtame pirmojo nepriklausomos Lietuvos traukinio iš Kaišiadorių geležinkelio stoties į Radviliškį 100-mečiui paminėti, dalyvavo per 60 Kaišiadorių ir Radviliškio vaikų ir jaunimo. Konkursui pateikta 64 piešiniai. Konkurso darbuose išryškėjo vaikų meniniai gebėjimai, kūrybiškumas, domėjimasis krašto istorija ir dabartimi, ateities vizijų kūryba. Džiugina atsiųstų darbų meniškumas ir visose (7–14 metų, 15–18 metų) mokinių amžiaus grupėse pristatytų darbų įvairovė. Vaikai bei jų vadovai paskatinti diplomais, prizais bei padėkomis. Konkursinių darbų paroda eksponuojama Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje.
Baigiamasis projekto renginys kartu su radviliškiečiais. Edukacinė radviliškiečių kelionė traukiniu į Kaišiadoris, vyko kartu su Kauno mažojo teatro aktoriumi Audriumi Baniūnu. Jauniesiems radviliškiečiams ir kaišiadoriečiams edukacija „Po šimtmečio Lietuvą“ vyko Kaišiadorių geležinkelio stotyje kartu su Pramogų ir edukacijų studija šeimai „Tuku tuku“. Vaikai žaisdami „keliavo“ po įvairias Lietuvai svarbias vietoves. Paslaptingo lagamino dėka keliaudami prisiminė Lietuvai svarbius faktus, ypatingus žmones, sprendė galvosūkius. Programos metu keliauninkai skaitė laiškus iš praeities, sprendė užduotis, žaisdami ir smalsaudami aptarinėjo paslaptingo lagamino turinį ir aktyviai keliauvo istorijos labirintais. Vėliau vaikai dalyvavo Muilo burbulų ir įvairių laboratorinių mokslinių bandymu pramogoje „Iš praeities į dabartį“. Projekto dalyviai prisiminimui gavo dovanėles – odines apyrankes su Lietuvos atributika.
Projektu „Šimtmečio traukinys Kaišiadorys – Radviliškis“ per kūrybinių raiškų įvairovę įprasminti Lietuvos šimtmečio įvykiai, išryškėjo vaikų meniniai gebėjimai, kūrybiškumas, domėjimasis krašto istorija ir dabartimi, ateities vizijų kūryba.