Menu Close

„Atsakingas skaitytojas“

     Nuo 2015 m. sėkmingai vykdomas EPA inicijuotas projektas, kuriame kasmet registruojasi ir dalyvauja dešimtys Lietuvos bibliotekų. Projektas skirtas skatinti gyventojus rūšiuoti elektronikos atliekas, atsakingai su jomis atsisveikinti, puoselėti švarią aplinką, rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

     Bibliotekos šiame projekte pritraukia smalsiausius, rūpestingiausius, bendruomeniškiausius miestų, miestelių ir kaimų gyventojus. Šios kultūros įstaigos šiandien yra traukos centras ne tik skaitantiems knygas žmonėms, bet ir tiems, kuriems rūpi tvarumas, aplinkosauga, šiuolaikinio gyvenimo ir technologijų keliami iššūkiai, įvairios galimybės bei priemonės, kuriant pilietinę visuomenę.

     Projekto „Atsakingas skaitytojas“ konkurse bibliotekų lankytojai yra kviečiami dalyvauti elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijoje. Nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus gyventojai raginami atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos nemokamai būtų išvežamos iš namų. Rezultatyviausios projekto dalyvės šiame konkurse turi galimybę pradžiuginti savo skaitytojus jų pačių išsirinktu 500 Eur vertės knygų krepšeliu.

 

      Registruokis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosos elektroninės įrangos (šaldytuvo, šaldiklio, skalbimo mašinos, kaitlentės ir pan.) išvežimui iš namų. Taip pat registruotis galima tel. numeriu 834652467, el. paštu biblioteka@kaisiadoriuvb.lt.

Skip to content