Menu Close

APIE KAIŠIADORIŲ KRAŠTĄ IR JO ŽMONES: Teofiliaus Matulionio knyga „Laiškai“

Rubrikoje „Apie Kaišiadorių kraštą ir jo žmones“ pristatome knygą „Teofilius Matulionis. Laiškai“.

„Šioje knygoje publikuojama apie 300 Teofiliaus Matulionio laiškų iš gausaus jo epistolinio paveldo. Kankinio laiškai, nuotraukos ir smulkiausi rašteliai yra tiesioginiai sovietinio režimo liudininkai, rodantys žmogų, kuris nėjo į jokius sąžinės kompromisus su represine sistema.

Dauguma iš knygoje sudėtų vyskupo laiškų yra siųsti iš Sovietų Sąjungos įkalinimo įstaigų, persiuntimo punktų, uždarųjų zonų, ligoninių. Ar vyskupas rašė juodraščius? Gal taip, o gal ir ne, nes kalėjimuose ir popierius buvo prabanga. Ir visdėlto stebina vyskupo daili, švari ir aiški rašysena. Savita vyskupo leksika, gramatika, skyryba yra nuostabi ir tai yra dar viena laisvės išraiška“ (iš knygos „Teofilius Matulionis. Laiškai“).

Apie knygą:

Nauja knyga – „Teofilius Matulionis. Laiškai“. Apie vyskupą, kuris nėjo į jokius sąžinės kompromisus su represine sistema → skaityti.

Naujos knygos „Teofiliaus Matulionis. Laiškai“ pristatymasskaityti.

Apie Teofilių Matulionį:

Virtuali paroda: „Per crusem ad astra – per kryžių į žvaigždes“ → skaityti.

Arkivyskupas, kankinys, palaimintasis Teofilius Matulionis → skaityti.

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio kelias → skaityti.

Palaimintasis Teofilius Matulionis, vyskupas ir kankinys → skaityti.

Apie Teofiliaus Matulionio gyvenimą išleistos knygos:

Palaimintasis vyskupas kankinys Teofilius Matulionis. Laiškai / [sudarytojas Vaidotas Žukas]. – Vilnius : V. Žukas[Alanta, Molėtų r.] : Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas, 2023.

Arkivyskupas Teofilius Matulionis laiškuose ir dokumentuose / Lietuvių katalikų mokslo akademija. – 2-asis pakart. leid.. – Vilnius : Lietuvių katalikų mokslo akademija, 2017.

Arkivyskupas Teofilius Matulionis : ištvermingas tikėjimo liudytojas / parengė Arūnas Streikus ir Algirdas Jurevičius. – Vilnius : Lietuvių katalikų mokslo akademija, 2017.

Susipažinkime – esu Teofilius : [apie arkivyskupą T. Matulionį] / užrašė Algirdas Jurevičius – Kaunas : Artuma, 2017.

Teofilius : [komiksas vaikams apie arkivyskupo T. Matulionio gyvenimą] / Ona Kvašytė. – Vilnius : Magnificat vaikams, 2017.

Mokėkime laukti ir augti : kardinolo Vincento Sladkevičiaus asmenybės ir veiklos bruožai / sudarytojas Juozas Vercinkevičius.– Trakai : Voruta [i.e. „Vorutos” fondas], 2014.

Kaišiadorių vyskupijos bažnyčios : iliustruotas žinynas / [tekstų autorius Rolandas Gustaitis]. – Kaunas : Terra publica, [2013].

Būkime blaivūs! / [sudarė] Robertas Gedvydas Skrinskas. – Domeikava (Kauno r.) : [R. Skrinskas], 2012.

Iš mano atsiminimų / Jonas Jonys. – Kaišiadorys : Kaišiadorių literatų klubas „Gija”, 2002.

Lietuvių dvasininkai kūrėjai : kūriniai, gyvenimai / [sudarytojas Ričardas Jakutis].– Vilnius : Poli, 2000.

Atlikę pareigą : vyskupai KGB (NKGB, MGB) kalėjimuose / Vidas Spengla. – Vilnius : Katalikų pasaulis, 1997.

Arkivyskupas Teofilius Matulionis, 1873-1962 / Stanislovas Kiškis. – Kaišiadorys : Kaišiadorių vyskupijos kurijos l-kla, 1996.

Kaišiadorių parapijos ir vyskupijos istorijos bruožai / Olijardas Lukoševičius. – [Kaunas : Judex], 1996.

Arkivyskupas Teofilius Matulionis (1873-1961) / Jonas Laurinavičius. – Kaišiadorys : [„Raidės” spaustuvės Kaišiadorių skyrius], 1990.

   

   

   

   

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content