Menu Close

A. ČEKUOLIS: KNYGA TURI TAPTI ARTIMESNĖ ŠIUOLAIKINIAM SKAITYTOJUI

Atsiradus šiek tiek daugiau laisvo laiko, pats metas suplanuoti, kaip jį turiningai išnaudoti. Čia gali pagelbėti ne vienus metus perkamiausių ir skaitomiausių sąrašuose dominavusios Algimanto Čekuolio knygos. Su niekuo kitu nesupainiojamas, įtraukiantis ir šmaikštus rašytojo stilius ir sodrus, rinktinis, akiratį praplečiantis turinys – visiems www.ibiblioteka.lt skaitytojams.

Knygos viršelisŠešios progos numirti – apie mus supančio pasaulio tikrovę pasakojanti knyga. Ji skirta tiems, kurie nebijo suabejoti pripažintais mitais, kurie ieško faktų ir jungčių tarp jų, o išvadas moka daryti patys. Dalis tekstų parašyta rengiant televizijos laidas, naršant po visų žemynų spaudą, radiją, televiziją, yra iš kelionių, į kurias autorius leidžiasi 5–6 kartus per metus. Pirmą kartą autorius kalba ir apie save, apie įvykius, kurie jį suformavo. Juokauja: „Nenoriu, kad, kai ateis laikas, kiti vargtų, bandydami ką nors išgalvoti.”

Knygos viršelisStaigmenos ir kiti žinomi dalykai. Ši knyga skaitytoją pakvies atidžiau pasižvalgyti po Europą, Aziją, Ameriką bei Afriką, nepamirštant ir mūsų, gyvenančių prie Baltijos. A. Čekuolis pasakoja apie gentį, kur valdo moterys, o vyrai dėl to laimingi; apie seksualinę nelaimę, dėl kurios kalta medicinos pažanga; apie didžiausią pasaulyje falsifikatų turgų; apie pamestus branduolinius užtaisus ir išpūstą radiacijos baimę; apie teigiamus pokyčius karštuose pasaulio taškuose ir apie nematomas išsivysčiusių valstybių bėdas. Už ką mūsų civilizacija turi būti dėkinga pipirams; kurioje šalyje liesėti yra privaloma; kaip atpažinti populistą ir kaip pažabojama korupcija; kodėl mokslininkai mano, kad ateiviams iš kosmoso mes greičiausiai nerūpime, – perskaitę knygą, tikrai gebėsite atsakyti į visus šiuos klausimus.

Knygos viršelisKnygoje Iš ko šaiposi pasaulis rašytojas atskleidžia kairiarankių paslaptį, išduoda, kur slypi narsos šaknys, pasakoja apie meną gyventi, gyvūnų psichologiją, meilės galią ir grimasas – iš viso 53 dėmesį prikaustančios temos. Knygoje kalbama apie tai, kas iš tikro vyksta gyvenime, ypač apie keistus ir net juokingus, bet tikroviškus dalykus. A. Čekuolis prisipažįsta, kad jam nelabai patinka rašyti apsakymus ar apysakas – apie tai, „kas galėjo būti“. Jis tvirtina, kad gyvenime būna daug įdomesnių dalykų, nei autorius įstengs sugalvoti.

Knygos viršelis

Faktai ir šypsenos. Kaip bekele buvo vežamos dešimtis centnerių sveriančios patrankos? Ką valgė mūsų kariai ir iš kur ėmė maistą? Kaip buvo palaikoma disciplina? Kokią įtaką karui Afganistane turi aukštų Amerikos karininkų žmonos? Kiek anglų tautoje sluoksnių, kuo jie ypatingi, kokie specifiniai tų sluoksnių dialektai ir kodėl anglų kalba – žodingiausia pasaulyje? Danai nėra turtingiausi, bet patys pripažįsta, kad jie – laimingiausi pasaulyje. Kaip jiems pavyksta? Kodėl Izraelio nenugali daug gausesni ir puikiai ginkluoti priešai? Kokią įtaką darželių auklėtojai turi būsimiems piliečiams ir valstybės ekonomikai? Kaip flirtuoja amerikiečiai, kaip skiriasi japonai? Kur slepiasi ir kiek trunka meilė? Ši knyga ne tik padės išsiaiškinti daugybę netikėčiausių, įdomiausių dalykų, bet ir dovanos Jums ne vieną šypseną.

Knygos viršelisKnygoje Mūsų slaptieji ir dramblys bute nemažai dėmesio skiriama karui Afganistane. A. Čekuoliui tai jau aštuntas karas, kurį jis vienaip ar kitaip stebėjo. Rašytojas – vienas pirmųjų, galėjusių pasižiūrėti į karo Afganistane mechanizmą ir net į slaptųjų kariuomenės dalinių darbą. Apie tai ir parašė – nieko negindamas, nieko nesmerkdamas. Taip, kaip yra. Be viso to, skaitytojui siūloma patyrinėti dar 40 temų. Pasaulį apėmusi finansų karštinė. Nedarbui arba laikiniems darbams pasmerkta jaunoji karta. Šiurpūs, bet mažai žinomi nesenos praeities faktai. Į įprastus rėmus netelpančios mūsų dienų šeimos problemos. Griūvantys mitai. Mokyklos be vadovėlių – visiems mokytojams reikės keistis. Yra net vyno ir alaus istorija.

Knygos viršelisPokalbiai su Algimantu Čekuoliu puikiai tiks tiems, kurie šiuo metu laiką leidžia vienumoje. Vargu, ar būtų įmanoma surasti įdomesnį už jį pašnekovą. Pats rašytojas sako: „… didelis džiaugsmas žinoti, kad kažkas, galbūt toli nuo čia, bendrauja su manim. Prisimerki ir pasvajoji – o gal vieną kitą sakinį ir vaikams paskaitys.”

Net vaikystėje nekėliau sau mažų užduočių. Kažkur perskaičiau, o gal susapnavau: statyk save kaip strėlę į lanką ir įtempęs kiek gali – šauk. Nebūtinai ir ne visada pataikysi į dešimtuką, bet jeigu neįtempsi – nepataikysi niekur.

Virtualiose portalo www.ibiblioteka.lt lentynose asortimentas išties gausus – čia smalsumą patenkins net labiausiai žinių trokštantis skaitytojas. Kviečiame apsilankyti ir primename, kad www.ibiblioteka.lt knygas skaityti gali kiekvienas, turintis LIBIS skaitytojo pažymėjimą. Leidinį skoliname 14 dienų, o nespėjus perskaityti, šį terminą galima prasitęsti dar du kartus.

Skip to content