Menu Close

Virtuali paroda mamai

Mama negimstama, tačiau vieną kartą tapus, mama liekama amžinai.

Šios istorijos – apie įvairias mamas. Tačiau kiekviena iš jų vienokiu ar kitokiu aspektu galbūt primins tą vienintelę – jūsų mamą.

Prašau, pasirūpink mama

Kai pagrindinėje Seulo metro stotyje lyg į vandenį prapuola 69-erių Pak Sonjo, jos vyras ir vaikai nieko nelaukdami imasi paieškų. Kankinanti nežinia, kaltinimai ir nesibaigiantys ginčai prieš akis atveria niekad anksčiau nesuvoktą tiesą: nė vienas jų iš tikro nepažino savo mamos.

Keturi savitų balsų herojai, leisdamiesi į gyvai prieš akis iškylančius prisiminimus, tarsi mozaiką sulipdo iki šiol nepažintos moters, kurią vadino mama, paveikslą.

„Prašau, pasirūpink mama“ – jautri, meistriškai suskambanti odė besąlygiškai meilei ir trapiems artimųjų ryšiams.

UŽSAKYTI

 

 

Mergaitė, moteris, kita

Mamų būna visokių. Moterų būna visokių. Patirčių – irgi. Kai kurios nori būti mamomis, kitos jomis tampa netikėtai. Kitos pasirenka mamomis nebūti. Kartais dėl to, kad nemano, jog sugebėtų. Kartais tiesiog nenori. Ši knyga – tikra tolerancijos mokykla. Patirtis Bernardine Evaristo „Mergaitėje, moteryje, kitoje“ perteikia ne tik ypač savita kalba, bet ir taip natūraliai, taip paprastai, kasdieniškai.

Tai – puikus pasirinkimas turintiems gurmanišką literatūrinį skonį, arba tiesiog pavargusiems nuo knyginės monotonijos. Ši abejingų tikrai nepalieka.

UŽSAKYTI

 

 

Aušros pažadas

Jeigu reikėtų kalbėti apie įsimintiniausias literatūrines mamas, neabejotinai į pirmąją vietą stotų Romain Gary autobiografiškojo „Aušros pažado“ mama Nina.

Tik labai mylintis savo motiną žmogus, galėjo parašyti tokį kūrinį – odę mamai, kurioje tiek daug švelnumo, jautrumo ir ironijos! Netgi ne itin sočios garsaus rašytojo vaikystės metai Vilniuje persunkti didelių nuotykių ir pirmosios meilės nuotykio dvasios.

„Tu būsi didis menininkas, Romuška!“ – pranašavo ir skatino įvairiausius sūnaus talentus.

Tai pasakojimas apie tai, jog mamos tikrai žino geriausiai. Net tuomet, kai nežino, nes tiesiog labai stipriai tiki. Tai – nuostabiai graži istorija, joje tiek daug gėrio, grožio, pasitikėjimo, įkvėpimo, nuostabaus Romaino Gary humoro.

UŽSAKYTI

 

Amerikos purvas

Kad ir kur būtum, kad ir kur bandytum patekti, vis tiek esi mama. Mama bado, karo, siaubo akivaizdoje. Mama tada, kai stovi priešais ginklą. Ar prie traukinio bėgių. Žinodama, kad ne tik turėsi ant pravažiuojančio traukinio užšokti pati, bet kartu priversti šokti ir savo vaiką. Nes tai – saugiausias variantas.

Jeanine Cummins „Amerikos purvas“ yra įtempta knyga, kurioje netrūksta veiksmo. Bet netrūksta ir motiniškos meilės ir pasiaukojimo, šilumos ir gėrio akimirkų, tikėjimo ir nepaprastai stipraus ryšio tarp motinos ir sūnaus. Bėgimas į niekur – nepaprastai gąsdinantis reikalas. Bet kai mama laiko tavo ranką, visada drąsiau.

Pasaulinis bestseleris, kuris tikrai neleis nuobodžiauti.

UŽSAKYTI

 

Vaiko gerovė

Kur brėžiame ribą, kas vaikui teisingiausia? Tinkamiausia? Saugiausia? Ką daryti, kai tėvai, ypač religingi, siaubingos ligos akivaizdoje kartu su sūnumi neleidžia jam atlikti išgyvenimui būtino kraujo perpylimo. Ką daryti, kai tėvai, rodos, visai nesirūpina tuo, kas vaikui geriausia? Ir ką daryti, jeigu sprendimą iš šalies turi priimti ta, kuri nėra motina, tačiau staiga pajaučia, kad į bylą įsijaučia taip, lyg išties tokia būtų?

Nepaprastai emociškai sudėtingas romanas. Ian McEwan „Vaiko gerovė“ tobulai parodo, jog mamos darbas – baisiai sudėtingas. Ir kartais tėvų perduodami principai gali būti tai, kas vaiką iš jų atims visam laikui. Knyga, nuo kurios neįmanoma atsiplėšti, o ir apie kurią galvosite dar ilgai po to, kai užversite paskutinį puslapį.

UŽSAKYTI

 

Lizos butas

Mylėti nori visi. Mamos – irgi. O ką daryti, jei nesiseka? Jei vyrai vienas po kito nuvilia? Jei nori kurti gražų gyvenimą sau ir savo vaikams, tačiau vis kažkas pakiša koją? Jei nori ir aistros, ir šeimos, ir gražiai atrodyti, ir laimingai gyventi, ir kasdien sugrįžti į puikų butą Kauno senamiestyje? Nėra paprasta, bet gi kiekviena mama išmoksta būti devyndarbe.

Nors istorija apie mamą ir jos dukrą, visgi Vaiva Rykštaitė ją piešia per gyvenimo vyrus. Jiems visada atsiranda vietos, laiko, meilės. Bet nei tie vyrai, nei jų kiti vaikai, svajonės ir pažadai, niekada iki galo į Saulitos ar Gintarės širdį nėra įleidžiami .

Knyga „Lizos butas“ yra ir išgyvenimo istorija. Istorija, kurios moralas kartais skamba beveik buitiškai: „nesisuksi – negyvensi“. Bet atrodo, kad vienokia ar kitokia prasme šiuos žodžius tikrai yra ištarusi kiekviena mama.

UŽSAKYTI

 

Eik pas mamą, tėtis neturi laiko!

Istorija nesudėtinga: jauna šeima, 4 metų sūnus, daug dirbantis vyras ir mama, bandanti išlaviruoti tarp ambicingos darbuotojos ir tobulos motinos. Mama neieško meilužio, bet susiranda, nes ji trokšte trokšta nuo vyro abejingumo ir pašaipų, tad sutikusi dėmesingą ir vaikus mylintį laiko vyriškį, tiesiog pasiduoda jausmų bangai..

Labiausiai prikausto veikėjos mintys: apie motinystę, apie tai, kaip ji nenori būti su vaiku, apie tai, kaip jis ją nervina ir kaip ji niekada nesuprato, kuo smagūs vaikiški žaidimai, bet ir apie jos meilę sūnui, beribę ir begalinę, ir apie jos profesines ambicijas ir apie jos vyrą, savanaudį egoistą.

Ir veikėjos jausmai, kuriuos ji jaučia ir kurių neturėtų jausti: meilę kitam vyrui, nuobodulį ir susierzinimą su vaiku.

UŽSAKYTI

 

Motinų sekmadienis

Dvidešimt dvejų našlaitė Džeinė Ferčaild kilminguose anglų namuose nuo šešiolikos dirba tarnaite. Visus tuos metus ji yra slapta Polo Šeringemo, jaunojo kaimyninio dvaro paveldėtojo, meilužė. Vieną neįprastai šiltą, saulės šviesos nulietą 1924-ųjų kovo dieną – Motinų sekmadienį – jiedu susitinka paskutinįkart.
„Motinų sekmadienis” – įstabiai poetiška istorija apie savojo balso paieškas, apie intelektualinį, socialinį ir seksualinį moters išsilaisvinimą.

UŽSAKYTI

 

Anyta

Liusė mamos neteko paauglystėje, tad buvo kupina vilčių, kad būsima anyta galės užpildyti jos širdyje atsivėrusią tuštumą. Deja… Elegantiška ir santūri Dajana yra mylinti žmona ir atsidavusi besilaukiančių pabėgėlių globėja, tačiau šalta savo vaikams ir anūkams. Laikui bėgant, marčios ir anytos santykiai tampa vis sudėtingesni.

Daugiasluoksnis romanas apie šeimos santykius ir lemtingus pasirinkimus. Galima jį skaityti kaip painią detektyvinę istoriją, bet greičiau tai – psichologinė drama, atskleidžianti sudėtingus veikėjų charakterius ir veiksmų motyvus.

UŽSAKYTI

 

Motinos pienas

Romanas „Motinos pienas“ – sukrečiantis vienos garsiausių latvių rašytojų Noros Ikstenos pasakojimas apie sovietų režimą ir to režimo poveikį žmogui.

Pagrindinė romano veikėja – gydytoja, tremtinio duktė. Ji stengiasi puoselėti savo pašaukimą – gydyti žmones.

Pirmiausia iš jos atimama profesinė ateitis, tuomet tapatybė ir galiausiai ryšys su dukra.

Iš pirmo žvilgsnio „Motinos pienas“ – tai pasakojimas apie sudėtingus senelės, motinos ir dukters santykius ir gyvenimus, kuriuos griauna sovietų valdžia. Tačiau po akivaizdžiu istorijos paviršiumi slypi gilesni emociniai sluoksniai – tai ir močiutės bandymas suteikti meilės ir šilumos anūkei, nuo kurios atsiribojo motina.

UŽSAKYTI

 

Ten kur gieda vėžiai

Meilės romanas, drama ir detektyvas – visos siužetinės linijos susipina į jausmingą pasakojimą, kuris užkariavo pasaulį.

Istorija apie trapumą, gebėjimą išgyventi, viltį, meilę, praradimą, vienišumą, taip pat stiprybę ir ryžtą. Istorija apie Pelkių dukra pramintą Kają pasakojama šokinėjant laiku. Kartu tai ir odė gamtai. Nenuostabu, kad knyga tokia populiari, nes skaitytojas gaus visko – žmogžudystės paslaptį, stiprų pagrindinį veikėją, bus nagrinėjamos ir bendruomenės problemos, ir draugystė, ir ryšiai su gamta.

„Ten, kur gieda vėžiai” –tai skausmingai gražus pasakojimas apie žmogaus sugebėjimą išlikti.

UŽSAKYTI

 

Gucci mamos

Sveiki atvykę į Gucci mamų pasaulį! Šios knygos herojų gyvenimas – pašėlusi rūpinimosi vaikais, lakstymo po parduotuves, šeimos švenčių organizavimo ir įvaizdžio kūrimo karuselė. Pagrindinė herojė Mima Vilkoks, kadaise buvusi paprasta mergina, vieną rytą pabudusi suvokia, kad jai terūpi vien Prada, Louis Vuitton, Gucci, Versace, o nuvežusi vaikus į prestižinę privačią mokyklą yra priversta susidurti su Stovėjimo aikštelės mafija ir Supermamomis!..

Tačiau bandant neatsilikti nuo visuomenės grietinėlės, tobulame Mimos gyvenime atsiranda įtrūkimų. Atsikvošėti ją priverčia ūmai gyvenimą aukštyn kojomis apvertęs siaubingas įvykis. Tik ar ne per vėlai?

UŽSAKYTI

Skip to content