Prasideda jubiliejinė akcija „Metų knygos rinkimai“

2014-10-17

Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.

Ekspertų komisijos iš viso atrinko dvidešimt knygų, po penkias kiekvienoje kategorijoje. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos iki 2014 m. rugpjūčio 31 dienos.

Knygų suaugusiems ir poezijos knygų penketukus šiemet atrinko komisija, kurią sudarė nuolat literatūros procesus analizuojantys literatai ir kritikai: rašytojas Andrius Jakučiūnas, poetai, vertėjai ir kritikai Marius Burokas, Laimantas Jonušys ir Aušra Kaziliūnaitė.

BIBLIOTEKŲ PROGRAMA „EURO PANORAMA“

2014-10-17

Bibliotekų programa – tai penkių 1 val. trukmės internetinių transliacijų ciklas Lietuvos viešosiose bibliotekose, skirtas plačiajai auditorijai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovams, gyvenantiems mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.     Jau nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuva turės naują valiutą - eurą. Siekdami kuo išsamiau informuoti gyventojus apie euro įvedimo procesą bei naująją valiutą, LR finansų ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka inicijuoja transliacijų ciklą bibliotekose.    Bibliotekose vyks  5 transliacijos įvairiais euro įvedimo aspektais, kuriose dalyvaus specialistai iš skirtingų institucijų.

Pirmoji transliacija numatoma spalio 30 d. (ketvirtadienį) 10 val., kurioje dalyvaus ir į žiūrovų klausimus atsakys finansų ministras Rimantas Šadžius ir ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis.

Jono Lučiūno fotografijų paroda

2014-10-15

Spalio 21 d.

(antradienį)

16 val. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje (Gedimino 69)

vyks Jono Lučiūno fotografijų parodos

 

                 Kalbanti žemė pristatymas

 

 

 

Tu gali sukurti filmą

2014-10-15

 Spalio 27 – 30 d. 11 val. Viešojoje bibliotekoje vyks kūrybinės animacijos dirbtuvės su animatore, režisiere Sandra Latanauskaite. Animacinio filmo kūrime gali dalyvauti įvairių kūrybinių gebėjimų vaikai. Užsiėmimo metu vaikai pieš, darys aplikacijas, fotografuos, animuos ir garsins. Dalyvaudami šiame projekte jie susipažins su animatoriaus, režisieriaus, dailininko, fotografo, garsintojo specialybėmis. Užsiėmimų pabaigoje bus pagamintas filmas, kuris bus įkeltas į Youtube.

Kaišiadorių viešoji biblioteka vykdo projektą „Skaitymas nenuobodžiai“. Kūrybinės animacijos dirbtuvės su režisiere Sandra Latanauskaite - viena iš projekto veiklų.

 

 

Kūrybiškumas bibliotekininko darbe

2014-10-14

Spalio 9 d. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje įvyko Kauno apskrities viešosios bibliotekos seminaras bibliotekininkams dirbantiems su vaikais „Kūrybiškumas bibliotekininko darbe“. KTU socialinių mokslų doktorantė Audronė Lapienienė savo pranešime pateikė naudingų patarimų kaip skaityti kūrybiškai. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokytoja Laima Šližytė kūrybinėse dirbtuvėse mokė karpinių, lėlių kūrimo meno. Bibliotekininkės sukūrė lėles bei improvizavo S. Nėries pasaką „Eglė žalčių karalienė". Sukurtos lėlės eksponuojamos Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Kūrybiškumo patirtimi dirbant su vaikais pasidalino KAVB Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

 

Ieškai darbo?

2014-10-09

Kaišiadorių viešajai bibliotekai reikalingas bibliotekinių procesų automatizavimų inžinierius (IT administratorius)

Darbo pobūdis:

- programinės ir techninės įrangos diegimas, konfigūravimas;

- sistemų ir tinklų priežiūra;

- pc techninių gedimų diagnostika, šalinimas.

Gali būti  studentas.

Kontaktai pasiteiravimui: tel.: 8-346-51284, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Startavo bibliotekos komanda "Strėlė"

2014-10-08

Spalio 2 d. startavo Lietuvos bibliotekų protų kovų "Bibliomūšis" I turnytas, kuriame dalyvavusi Kaišiadorių bibliotekos komanda "Strėlė" iškovojo 17 vietą iš 135 dalyvavusių. Šis žaidimas išskirtinai vyksta tik bibliotekose mėgstantiems iššūkius ir kovą. Dėkojame visiems sudalyvavusiems pirmajame „Bibliomūšio“ etape. Norime dar kartą atsiprašyti dėl techninių nesklandumų transliacijos metu. Antras "Bibliomūšio" turnyras vyks lapkričio mėn. (datą ir laiką patikslinsim).

Rezultatų lentelė:  http://3erdve.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=319