Ar Jums nekvepia čiobreliais?

2014-11-19

Tokie klausimai iškilo Žiežmarių gimnazijos trečiokams kartu su mokytoja Aušra Kavaliauskiene lapkričio 19 d. apsilankius Žiežmarių bibliotekoje. Taip, iš tiesų, tą dieną nuo pat ryto mūsų patalpose kvepėjo vasara, čiobreliais.

„Metų knygos rinkimai 2014“ vaikų kategorijoje į nominaciją pretenduoja Gintarės Adomaitytės „Čiobrelių dvaras“.

Bibliotekininkės skatindamos mažuosius skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, pakvietė trečiokus į čiobrelių dvarą.

Patogiai įsitaisę, vaikai klausėsi ištraukų iš minėtos knygos, prieš tai kiekvienas gavo kortelę su užduotimi. Bibliotekininkei Arinai baigus skaityti, mokinukai puolė atlikinėti savo užduotėlių. Vienas turėjo nupiešti katinę Rainę, kitas iškirpti debesis su lietaus lašeliais, kaip išmanydami vaikai pavaizdavo mėlynių princesę, žemuogių karalienę, čiobrelių dvaro kavalierių. Ir visa tai suklijavę ant didelio lapo, gavome gražų čiobrelių dvaro peizažą.

Džiaugdamiesi savo sukurtu paveikslu, klausėmės muzikos, gėrėme taip kvepiančią arbatą ir prižadėjome susitikti dar ne kartą...

Akcija "Knygų Kalėdos"

2014-11-12

Akcija „Knygų Kalėdos“ pradeda jau ketvirtą kelionę per Lietuvą ir kviečia domėtis lietuvių literatūra, surengti skaitymus bei dovanoti lietuvių autorių knygas šalies bibliotekoms. Skaitytojų geidžiamiausių knygų sąrašą rasite www.knygukaledos.lt.

Kviečiame į susitikimą su Doloresa Kazragyte

2014-11-12

 

2014 m. lapkričio 20 d., (ketvirtadienį) 17 val. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje vyks projekto „Auksinis literatų ruduo“ renginys – susitikimas su aktore, rašytoja Doloresa Kazragyte

Kviečiame į projekto „Nuo K. Donelaičio iki XXI amžiaus rašytojų“ baigiamąjį renginį

2014-11-11

            Projektas „Nuo K. Donelaičio iki XXI amžiaus rašytojų“ yra tęstinis literatūros sklaidos projektas, kurio veiklos orientuotos į lietuvių klasikų ir jaunųjų literatūros autorių kūrybos sklaidą Kaišiadorių rajono bibliotekose ir mokyklose. Projektas skirtas vaikų ir jaunimo skaitymo ugdymui, edukacijai, panaudojant informacines technologijas ir kūrybinę veiklą.

         Viena iš projekto veiklų -   kūrybinės dirbtuvės moksleiviams „Keturi metų laikai. Kūrybinių galių išlaisvinimas“ Viešojoje bibliotekoje, ekologinio ugdymo parke "Augu". Temos kūrybai: Pavasario linksmybės, Vasaros darbai, Rudens gėrybės, Žiemos rūpesčiai. Kūrybines dirbtuves vaikams vedė teatro mokytoja Vita Nedzveckaitė. Vaikų kūrybiniai darbai tai vienas iš projekto galutinių rezultatų.

Renginys vyks Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje lapkričio 13 d. 12 val.

Bibliotekininkai jau rengiasi projektui „Bibliotekos pažangai 2“

2014-11-11

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) kartu su Bilo ir Melindos Geitsų fondu yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį dėl naujo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo Lietuvoje, kurį iš dalies finansuos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Paukštis, kuriam čia gera

2014-11-11

J. Aisčio ketureilių konkurso „Aistiškos dvasios nešami“ apžvalga

Euro panorama: tiesioginė transliacija

2014-11-10

 

Lapkričio 13-tą dieną (ketvirtadienį) 10.00 val. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje vyks tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos.

Transliacijos tema „Sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui“.

Tai bus antroji iš penkių (ciklo Euro panorama) transliacija. Transliacijos metu pašnekovai plačiau papasakos apie kainų perskaičiavimą įvedant eurą bei atsakys į Jūsų, žiūrovų, pateiktus klausimus.

Transliacija truks apie 1 val. Ją galite stebėti artmiausioje Jums bibliotekoje.

Transliacijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos atstovas Tomas Lavišius ir Valstybės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas Marekas Mačiulskis.

Transliacijos metu galėsite užduoti klausimus svečiams, o įdomiausių klausimų autorių laukia transliacijos partnerių įsteigti prizai, tad kviečiame dalyvauti aktyviai!