Baigėsi projektas „Skaitymas nenuobodžiai“

2014-10-31

Vaikų rudens atostogų metu spalio 27–30 d. viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės animacijos dirbtuvės su animatore, režisiere Sandra Latanauskaite. Projekte dalyvavo Vaclovo Giržado progimnazijos moksleiviai. Užsiėmimų metu vaikai išmoko kurti animacinius filmus pikselizacijos technika. Mokymai vaikus paskatino domėtis kino menu, fotografija. Projekto dalyviai susipažino su kino režisieriaus, operatoriaus, animatoriaus, scenaristo darbo specifika. Labiausiai vaikams patiko būti aktoriais ir įgarsinti filmus. Kūrybinio proceso eigoje vaikai sukūrė filmus „Knygų medžioklė“, „Rožė ir Narcizas“ ir „Šuniuko istorija“, kuriuos galima pamatyti Kaišiadorių viešosios bibliotekos facebook. http://www.kaisiadoriuvb.lt/lt/

Eurobuso turas po Lietuvą

2014-10-27

Finansų ministerija įgyvendina euro įvedimo Lietuvoje viešinimo kampaniją, kurios vykdytojai yra įmonės UAB „Idea prima“, UAB „Minesterium“ ir UAB „Viešųjų ryšių partneriai“. Siekiant kuo plačiau informuoti Lietuvos gyventojus apie euro įvedimą Lietuvoje, visose savivaldybėse bus organizuojami informaciniai seminarai bei Eurobuso kelionės.

Eurobusas, atvyks į savivaldybių centrinio miesto aikštę bei aplinkinius miestelius, gyventojus apie euro įvedimą supažindins žaidimų ir viktorinų formomis.

Kviečiame ateiti prie Eurobuso, pažaisti, smagiai praleisti laiką ir taip daugiau sužinoti apie naująją valiutą – eurą.

Susitikime š.m. lakričio 4 dieną 13 val. Kaišiadoryse, centrinėje miesto aikštėje

   1) Žiežmariai 10.00 val. (~ 2 val.)
   2) Kaišiadorys 13.00 val (~ 2 val.)
   3) Rumšiškės16.00 val. (~ 2 val.)

Jonas Lučiūnas pristatė parodą "Kalbanti žemė"

2014-10-22

Kiekviena fotografija – atradimas, prisiminimas apie tai, ką kažkada matei, tačiau pamiršai. Fotografija – kaip šviesos, spalvų, kompozicijos, erdvės ir garso visuma. Paveikslas atgyja, tampa daugiamatis. Norisi eiti į jį, apsidairyti. Nuostabu, kai viena fotografija gali sutalpinti visą pasaulį – žmogaus, miesto, medžio, parko, šešėlio, vandens ir daugelio kitų pasakiškų atvaizdų pasaulį.

Renginį paįvairino Kruonio kultūros centro moterų ansamblis "Svaja".

 

                                                                                                                                                                                                                                  

Nepramiegok smagiausios atostogų dalies!

2014-10-22

Spalio 27 – 30 d. 11 val. Viešojoje bibliotekoje vyks kūrybinės animacijos dirbtuvės su animatore, režisiere Sandra Latanauskaite

Prasideda jubiliejinė akcija „Metų knygos rinkimai“

2014-10-17

Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.

Ekspertų komisijos iš viso atrinko dvidešimt knygų, po penkias kiekvienoje kategorijoje. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos iki 2014 m. rugpjūčio 31 dienos.

Knygų suaugusiems ir poezijos knygų penketukus šiemet atrinko komisija, kurią sudarė nuolat literatūros procesus analizuojantys literatai ir kritikai: rašytojas Andrius Jakučiūnas, poetai, vertėjai ir kritikai Marius Burokas, Laimantas Jonušys ir Aušra Kaziliūnaitė.

BIBLIOTEKŲ PROGRAMA „EURO PANORAMA“

2014-10-17

Bibliotekų programa – tai penkių 1 val. trukmės internetinių transliacijų ciklas Lietuvos viešosiose bibliotekose, skirtas plačiajai auditorijai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovams, gyvenantiems mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.     Jau nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuva turės naują valiutą - eurą. Siekdami kuo išsamiau informuoti gyventojus apie euro įvedimo procesą bei naująją valiutą, LR finansų ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka inicijuoja transliacijų ciklą bibliotekose.    Bibliotekose vyks  5 transliacijos įvairiais euro įvedimo aspektais, kuriose dalyvaus specialistai iš skirtingų institucijų.

Pirmoji transliacija numatoma spalio 30 d. (ketvirtadienį) 10 val., kurioje dalyvaus ir į žiūrovų klausimus atsakys finansų ministras Rimantas Šadžius ir ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis.

Jono Lučiūno fotografijų paroda

2014-10-15

Spalio 21 d.

(antradienį)

16 val. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje (Gedimino 69)

vyks Jono Lučiūno fotografijų parodos

 

                 Kalbanti žemė pristatymas