Rugpjūtis – Baltijos kelio prisiminimų rinkimo mėnuo

2014-07-29

2014-aisiais pasaulis mini Europą dalijusios geležinės uždangos griuvimo, Baltijos kelio 25-ąsias metines. Projektas „Europeana 1989" siekia įamžinti istorinius įvykius, pakeitusius Lietuvos, Latvijos, Estijos ir buvusio Rytų bloko šalių likimus, atkurti Baltijos kelią virtualiame žemėlapyje, kviečia gyventojus atkurti Baltijos kelią ir kitus to meto revoliucinius įvykius internete ir pasidalyti asmeniniais prisiminimais, dokumentiniais liudijimais, kurie taps didelio Europos skaitmeninio archyvo dalimi.

Kultūros taryba finansavo Viešosios bibliotekos projektą

2014-07-29

Lietuvos kultūros taryba finansavo Viešosios bibliotekos teiktą projektą „Skaitymas nenuobodžiai“. Projektą pradėsime įgyvendinti III-IV ketvirtyje. Projekto „Skaitymas nenuobodžiai“ veiklose numatytas rajoninis romantinių ketureilių konkursas „Aistiškos dvasios nešami“, praktinis seminaras „Skaitymas nenuobodžiai“, skirtas viešųjų bibliotekų ir mokyklų bibliotekininkams, pedagogams, edukacinės audiovizualinio meno dirbtuvės vaikams ir jaunimui su režisiere Sandra Latanauskaite, Skaitymo šventė „Mes nuo Aisčio žemės“. Maloniai kviečiame sekti informaciją ir dalyvauti projekto veiklose.

Kviečiame dalyvauti Baltijos kelio 25-mečio minėjime, rašyti linkėjimus Lietuvai

2014-07-29

Šiais metais Lietuva, Latvija ir Estija mini Baltijos kelio 25-metį. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos išreiškė tvirtą savo apsisprendimą ir norą būti laisvos, atkurti savo valstybių nepriklausomybę - apie 2 milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių rankų grandinė nusitiesė 620 kilometrų nuo Vilniaus per Rygą iki Talino. Ši taiki laisvę mylinčių žmonių demonstracija atkreipė viso pasaulio dėmesį. 2009 m. Baltijos kelias buvo įrašytas į UNESCO tarptautinį registrą ,,Pasaulio atmintis“.

Vasarą keičiasi bibliotekos darbo laikas

2014-07-09

Nuo birželio 2 d. iki rugpjūčio 31 d. skaitytojai aptarnaujami pirmadienį–penktadienį nuo 10 val. iki 18 val.

Šeštadieniais ir sekmadieniais biblioteka nedirba.

Primename, kad bibliotekos knygas užsisakyti ir grąžinti galima visą parą: knygų užsakymai priimami internetu, elektroniniame bibliotekos knygų kataloge. Grąžinti knygas galima bet kuriuo paros metu knygų grąžinimo dėžėje prie Viešosios bibliotekos įėjimo.

Geros vasaros ir malonių skaitymo akimirkų!

Kviečiame išbandyti „Internetinių nuorodų medį“

2014-07-09

Norime pasidžiaugti nauju, specialiai vyresnio amžiaus lankytojams sukurtu moduliu - „Internetinių nuorodų medžiu“. Modulis, pasiekiamas adresu http://nuorodumedis.lnb.lt/, sudarytas iš kruopščiai atrinktų ir vienoje vietoje pateiktų internetinių adresų. Kviečiame išbandyti.

 

 

 

 

 

 

 

Gal tai įkvėps ir tave?

2014-07-09

Europos Savanorių Tarnyba - „Cross the borders - meet me!“

Kasmet visoje Lietuvoje savanorišką tarnybą atlieka daugiau nei 150 savanorių iš pačių įvairiausių Europos bei kaimyninių šalių! Šie jauni 17-30 metų žmonės skiria iki metų savo gyvenimo, energijos, kūrybiškumo įvairiausioms nepelno siekiančioms veikloms - darbe su beglobiais vaikais, jaunuoliais, senoliais, regioniniuose parkuose prižiūrint gamtinius objektus, kuriant filmus, skleidžiant kultūrą ir dar galybę įvairių dalykų. Šioje ekspozicijoje savanoriai dalijasi savo išgyvenimais ir nuotykiais integruojantis į naują kultūrą - tai visuomet jaudinanti ir iššūkių pilna patirtis iš kurios savanoriai be galo daug mokosi.

 

PRASIDEDA INICIATYVA „ATRASK VAIKYSTĖS BIBLIOTEKĄ“

2014-07-03

                     

Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad tapę vyresni, sukūrę šeimas, emigravę į kitus Lietuvos miestus ar net kitas šalis, pamirštame ar tiesiog nesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Ir daugelis mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba remdamasi inovatyviais metodais ir įgyvendina
įvairius projektus bei veiklas.