Donelaičio metus palydint

2014-12-19

Žiežmarių bibliotekoje lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės įprasmintos įvairiais renginiais.

Savaip į K. Donelaičio „Metus" žvelgė ir Žiežmarių gimnazijos trečiokai su mokytoja Aušra Kavaliauskiene įsijungdami į Žiežmarių bibliotekos renginių ciklą „Piešiame Donelaitį". Įvairiais metų laikais vaikai rinkosi į biblioteką, skaitė Donelaičio „Metus" ir savo įspūdžius išreiškė piešiniais.

Vaikai paskutinį kartą rimtai padirbėti į biblioteką susirinko gruodžio 18 dienos rytą. Trečiokai klausėsi Donelaičio „Metų" ištraukos „Žiemos rūpesčiai", tekstą skaitė ir įgarsino aktorius Giedrius Savickas. Šį kartą vaikai gavo užduotį - žodį, kurį turėjo nupiešti - taip išmoko kas yra stungis, klapas, ūlyčia, madaras, kakalis ir t.t. Bibliotekoje veikė vaikų piešinių paroda „Keturi metų laikai", tai visų metų susitikimų rezultatas.

Pirmajame susitikime vaikai gavo po užrašų knygutę, kurioje po kiekvieno susitikimo turėjo užklijuoti gautą lipduką, o metų pabaigoje įrodė, kad visi nepraleido nė vieno susitikimo ir nusipelnė dovanų. Vaikai gavo po knygą, po specialiai renginiui paruoštą šokoladą ir nuotrauką, kurioje užfiksuoti ciklo susitikimai.

Mokinai atsidėkodami bibliotekos darbuotojoms padainavo dainą „Kalėda" ir įteikė savo rankų darbo atviruką. Vaikai vaišinosi apelsinais, obuoliais ir cinamonu kvepiančia arbata, laukdami Kalėdų stebuklo...

„Metų knygos rinkimai 2014“

2014-12-16

Gruodžio 16 d. Kaišiadorių bibliotekoje vyko Gintarės Adomaitytės knygos „Čiobrelių dvaras" pristatymas. Ši knyga pretenduoja į geriausią Metų vaikų knygą. Renginyje dalyvavo Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 4 kl. mokiniai su mokytoja Vilija Možeikiene. Popietės dalyviai klausėsi ištraukos iš knygos, kurias skaitė Žiežmarių bibliotekininkės Dovilė Andriūnaitė ir Arina Keturkaitė. Kiekvienas popietės dalyvis turėjo atidžiai klausytis ir atlikti jiems paskirtas užduotis. Vaikai piešė ir klijavo ant didelio popieriaus lapo savo darbelius, iš kurių susidėjo didžiulis Čiobrelių dvaro peizažas.

Paaiškėjo „Bibliomūšio“ laimėtojai

2014-12-11

Baigėsi protų mūšis „Bibliomūšis", kuris rugsėjo – gruodžio mėnesiais suvienijo beveik 150 Lietuvos viešųjų bibliotekų komandų vienam tikslui – parodyti savo išmonę ir žinias. Iniciatyva organizuota projekto „Bibliotekos pažangai 2", kurį įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

„Bibliomūšyje“ dalyvavo dvi Kaišiadorių rajono komandos:

1. „Protų zona" (Pravieniškių biblioteka) surinko 66,5 balų ir iškovojo II vietą

2. „Strėlė" (Kaišiadorių viešoji biblioteka) 54,5 balų ir iškovojo 16 vietą

Sveikiname Pravieniškių komandą užėmusią prizinę vietą ir dėkojame visiems dalyvavusiems „Bibliomūšyje"

Galutinė žaidimo rezultatų lentelė:

http://3erdve.lt/naujienos/biblioteku-naujienos/382-paiskejo-bibliomusio-laimetojai

 

 

 

 

 

Įgyvendintas projektas „Skaitymas nenuobodžiai”

2014-12-09

Kaišiadorių viešoji biblioteka sėkmingai dalyvauja Lietuvos kultūros tarybos skelbiamuose kultūros projektų konkursuose. Jau nebe pirmus metus gaunamas dalinis finansavimas bibliotekos kultūrinei veiklai. Šiemet įgyvendinti du projektai: „ Nuo Donelaičio iki XXI amžiaus rašytojų ir „Skaitymas nenuobodžiai".

Vykdant projektą „Skaitymas nenuobodžiai" vyko kūrybinės animacijos dirbtuvės su animatore, režisiere Sandra Latanauskaite. Užsiėmimų metu vaikai išmoko kurti animacinius filmus pikselizacijos technika. Mokymai vaikus paskatino domėtis kino menu, fotografija. Projekto dalyviai susipažino su kino režisieriaus, operatoriaus, animatoriaus, scenaristo darbo specifika. Kūrybinio proceso eigoje vaikai sukūrė filmus „Knygų medžioklė", „Rožė ir Narcizas" ir „Šuniuko istorija".

Minint poeto Jono Aisčio 110-ąsias gimimo metines, Viešoji biblioteka paskelbė ketureilio konkursą vaikams ir jaunimui „Aistiškos dvasios nešami". Konkursui savo kūrybą atsiuntė 55 dalyviai, pateikė per 80 ketureilių. Didelis pluoštas eilėraščių rodo, kad ir technologijų laikais vaikams, jaunimui reikalinga poezija, kad poezijos amžius dar nepasibaigęs, tik įgauna naują skambesį, naują išskirtiną būdą, kuris atitinka mūsų šiandieną: dinamišką, judrią, spalvingą. Baigiamasis projekto renginys - muzikos ir poezijos vakaras „Mes nuo Aisčio žemės". Renginyje dalyvavo žinomi aktoriai – J. Aisčio premijos laureatė Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas, dainuojamosios poezijos atlikėjas Saulius Bareikis, rašytoja, J. Aisčio premijos laureatė Aldona Ruseckaitė, Rumšiškių kultūros centro vokalinis ansamblis „Žigla", romantinio ketureilio konkurso „Aistiškos dvasios nešami" dalyviai.

Projektų įgyvendinimui iš Lietuvos kultūros tarybos gauta 11 500 tūkst. litų.

Parengė Kaišiadorių viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Ona Tomkuvienė

„Europrotų“ finišas Pravieniškių bibliotekoje

2014-12-08

Pravieniškių bibliotekoje keturis trečiadienius rinkosi „Europrotų" komandų dalyviai.Vienuoliktokų komanda „Ereliai" pirmą kartą susibūrė kai jie dar tebuvo aštuntokai, o šiais metais jie jau vienuoliktokai. Žaidime dalyvavo naujokių komanda, kurią sudarė aštuntokės ir devintokės – auga rimta pamaina.

Šio sezono staigmena ir atradimas – vaikinų komanda „Kosmosas". Į žaidimą įsijungusi „Kosmoso" komanda nustebino visus, turuose užimdama trečiąsias vietas. Ši komanda praleido pirmąjį žaidimo turą, tokiu būdu prarasdama dalį įskaitinių taškų.

Konkurso laimėtojai:

I vieta – komandai „Savivaldos galia" – Galina, Meilutė, Ilona bei Anatolijus.

II vieta – komandai „Kaimynai" – Rimutė, Vilija, Eleonora, Juozas bei Julius.

III vieta – svečių komandai iš Kaišiadorių – „Bažnyčios 3", - tai Rasa, Veronika, Renata bei Vidmantas.

Sveikiname visus nugalėtojus ir žaidimo dalyvius!

Internetinė transliacija „Kaip pasiruošti euro atėjimui“

2014-12-08

Gruodžio 11-tą dieną, ketvirtadienį, 10:00 val. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje vyks tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos. Transliacijos tema        „Kaip pasiruošti euro atėjimui“.

Tai bus ketvirtoji iš penkių (ciklo „Euro panorama“) transliacija. Jos metu pašnekovai plačiau papasakos, kaip nepakliūti į sukčių pinkles, taip pat kaip euro įvedimui galime pasiruošti kiekvienas iš mūsų.

Transliacija truks apie 1 val. Joje dalyvaus Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininkas Darius Zasas.

Įdomiausių klausimų autorių laukia transliacijos partnerių įsteigti prizai, tad kviečiame dalyvauti aktyviai!

Laukiame Jūsų skaitykloje (Viešoji biblioteka, Gedimino 69)

Kviečiame į projekto baigiamąjį renginį

2014-11-27

Kaišiadorių viešoji biblioteka vykdo skaitymo skatinimo projektą „Skaitymas nenuobodžiai“. Projekto baigiamasis renginys -muzikos ir poezijos vakaras „Mes nuo Aisčio žemės“. Renginyje dalyvaus žinomi aktoriai – Virginija Kochanskytė ir Petras Venclovas, dainuojamosios poezijos atlikėjas Saulius Bareikis, rašytoja, J. Aisčio premijos laureatė Aldona Ruseckaitė, Rumšiškių kultūros centro vokalinis ansamblis „Žigla“, ketureilio konkurso „Aistiškos dvasios nešami“ dalyviai.

Renginys vyks gruodžio 4 d. ketvirtadienį, 16 val. Kaišiadorių kultūros centre. Maloniai kviečiame.