Renkame Metų knygą

2015-01-23

Sausio 21d. Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Martyno Vainilaičio premijos laurete, vaikų literatūros autore Virgina Šukyte. Rašytoja yra išleidusi penkias knygas vaikams. Naujausioji  jos knyga „Laimės formulė“ įtraukta į geriausių 2014 m. knygų paaugliams penketuką. Šioje knygoje yra sudėtos  istorijos, kuriose autorė  bandė atskleisti neregimojo pasaulio ir pomirtinio gyvenimo paslaptis. Daugelis istorijų yra autentiškos. Šios istorijos, autorės nuomone, padeda nugalėti vaikams baimes, kurių visi turime, bet ne visi galime pripažinti.  Vaikai noriai įsijungė į diskusiją, pasakodami rašytojai savo patirtų, linksmų ir netikėtai šiurpių istorijų. Renginio dalyvių nuomonė buvo vieninga - balsuojame  už geriausią paaugliams  metų knygą -Virginos Šukytės „Laimės formulė“. Renginyje dalyvavo Vaclovo Giržado progimnazijos ir mokyklos-darželio „Rugelio“ 4 - tų  klasių vaikai bei  mokytojos Asta Paulauskienė, Jūratė Šimienė ir Vilija Demjanovienė.

Kviečiame į tiesioginę internetinę transliaciją!

2015-01-22

Sausio 22 d., ketvirtadienį, 10:00 val. Kaišiadorių savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos.
Transliacijos tema „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės".
Transliacijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos Finansų ministras Rimantas Šadžius ir ekonomistas Gitanas Nausėda.
Transliacijos metu pašnekovai plačiau papasakos, ar sklandžiai įvyko perėjimas prie naujos valiutos, kaip keitėsi žmonių pasitikėjimas euru prieš ir po jo įvedimo. Taip pat bus aptartos euro įvedimo prognozės, remiantis kaimyninių šalių patirtimi.
Tai bus paskutinė, penktoji (ciklo Euro panorama) transliacija.
Transliacija truks apie 1 val.
Transliacijos metu galėsite užduoti klausimus svečiams. Įdomiausių klausimų autorių laukia transliacijos partnerių įsteigti prizai, tad kviečiame dalyvauti aktyviai!
Savo žinias apie eurą galite pasitikrinti atlikdami Euro testą
http://eurolygostestas.euras.lt/

Kviečiame į susitikimą su rašytoja Virgina Šukyte

2015-01-20

2015 m. sausio 21 d. 12 val. maloniai kviečiame į Kaišiadorių viešąją biblioteką susitikti su rašytoja Virgina Šukyte. Jos knyga „Laimės formulė“ atrinkta į paauglių 2014 Metų knygų penketuką.

 

Skelbiamas 2015 metų Pirmosios knygos konkursas

2015-01-18

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos" konkursą, kuris suteikia galimybę išleisti pirmąją savo knygą. Tradiciškai kasmet išrenkama ir išleidžiama po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą.

Kaip praneša sąjunga, konkurse gali dalyvauti ne vyresni kaip 35 metų literatai.

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta komisija. Dvi geriausias pirmąsias knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

2014 – ųjų Pirmosios knygos konkursą laimėjo poetė Jurgita Jasponytė (eilėraščių rinkinys „Šaltupė") ir prozininkas Tomas Vaiseta (trumpoji proza „Paukščių miegas"). T. Vaiseta taip pat apdovanotas Kazimiero Barėno literatūrine premija.

 

Sveikiname su artėjančiomis šventėmis!

2014-12-24

Džiugių Šv. Kalėdų bei kupinų meilės ir gerumo Naujųjų metų. Tebūnie ateinantys metai turtingi sėkme ir laime!

Donelaičio metus palydint

2014-12-19

Žiežmarių bibliotekoje lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės įprasmintos įvairiais renginiais.

Savaip į K. Donelaičio „Metus" žvelgė ir Žiežmarių gimnazijos trečiokai su mokytoja Aušra Kavaliauskiene įsijungdami į Žiežmarių bibliotekos renginių ciklą „Piešiame Donelaitį". Įvairiais metų laikais vaikai rinkosi į biblioteką, skaitė Donelaičio „Metus" ir savo įspūdžius išreiškė piešiniais.

Vaikai paskutinį kartą rimtai padirbėti į biblioteką susirinko gruodžio 18 dienos rytą. Trečiokai klausėsi Donelaičio „Metų" ištraukos „Žiemos rūpesčiai", tekstą skaitė ir įgarsino aktorius Giedrius Savickas. Šį kartą vaikai gavo užduotį - žodį, kurį turėjo nupiešti - taip išmoko kas yra stungis, klapas, ūlyčia, madaras, kakalis ir t.t. Bibliotekoje veikė vaikų piešinių paroda „Keturi metų laikai", tai visų metų susitikimų rezultatas.

Pirmajame susitikime vaikai gavo po užrašų knygutę, kurioje po kiekvieno susitikimo turėjo užklijuoti gautą lipduką, o metų pabaigoje įrodė, kad visi nepraleido nė vieno susitikimo ir nusipelnė dovanų. Vaikai gavo po knygą, po specialiai renginiui paruoštą šokoladą ir nuotrauką, kurioje užfiksuoti ciklo susitikimai.

Mokinai atsidėkodami bibliotekos darbuotojoms padainavo dainą „Kalėda" ir įteikė savo rankų darbo atviruką. Vaikai vaišinosi apelsinais, obuoliais ir cinamonu kvepiančia arbata, laukdami Kalėdų stebuklo...

„Metų knygos rinkimai 2014“

2014-12-16

Gruodžio 16 d. Kaišiadorių bibliotekoje vyko Gintarės Adomaitytės knygos „Čiobrelių dvaras" pristatymas. Ši knyga pretenduoja į geriausią Metų vaikų knygą. Renginyje dalyvavo Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 4 kl. mokiniai su mokytoja Vilija Možeikiene. Popietės dalyviai klausėsi ištraukos iš knygos, kurias skaitė Žiežmarių bibliotekininkės Dovilė Andriūnaitė ir Arina Keturkaitė. Kiekvienas popietės dalyvis turėjo atidžiai klausytis ir atlikti jiems paskirtas užduotis. Vaikai piešė ir klijavo ant didelio popieriaus lapo savo darbelius, iš kurių susidėjo didžiulis Čiobrelių dvaro peizažas.